5 najlepszych filtrów do wody, które pasują do małych domów

Małe domy stały się bardzo popularne w ciągu ostatnich kilku lat. Ludzie zdecydują się na mniejsze przestrzenie o ile są tańsze, zapewniają komfort i stabilność.

Bycie malutkim może być przyjemnością, ale wiąże się z wyzwaniami. Będziesz mieszkał na 600 stóp kwadratowych przestrzeń na maksa i być może będziesz mieć do czynienia z niespójnym zaopatrzeniem w wodę o niskiej jakości. Niski-wysokiej jakości woda jest bardzo powszechna wśród małych właścicieli domów, ale możesz poprawić jakość swojej wody poprzez za pomocą filtrów do wody. Właściwy rodzaj filtra do wody może zdziałać cuda w Twoim domu. Przejdź przez to artykuł, aby zobaczyć najlepsze typy filtrów do wody dla Twojego małego domu.

Wszyscy mali właściciele domów zmagają się z przestrzenią. Pięć filtrów do wody, o których mówimy, pasuje do małych domów idealnie, ponieważ zajmują niewiele miejsca i mogą zmieścić się w małych przestrzeniach do przechowywania, takich jak szafki lub pod zlewem. Zawierają:

  1. Dzbanki na wodę

Dzbanki z filtrem wodnym to podobne do dzbanka, przenośne urządzenia filtrujące, zwykle trzymane na blacie stołu lub w lodówki.

Dzbanki na wodę mają górną komorę, w której dodaje się wodę do karmienia, oraz dolną część, w której
przefiltrowana woda jest przechowywana. Pomiędzy komorami znajduje się membrana, która filtruje wodę.

Aby przefiltrować wodę za pomocą dzbanka na wodę, napełnij górną komorę dzbanka, a następnie odczekaj 5- 10 minut. Niefiltrowana woda przejdzie przez membranę filtrującą i do dolnej
komora, w której jest przechowywana jako czysta, bezpieczna woda.

Dzbanki z filtrem wodnym mogą skutecznie usuwać z wody zarówno fizyczne, jak i chemiczne zanieczyszczenia oraz poprawić smak i zapach wody pitnej. Istnieje kilka różnych rodzajów filtrów do wody dzbany. Niektóre działają lepiej w usuwaniu zanieczyszczeń niż inne, więc najlepiej robić to dokładnie badania przed wyborem marki z Twojego sklepu spożywczego.

Dzbanki na wodę są małe, dzięki czemu nadają się do małego domu. Nie wymagają również instalacji; ty
można je po prostu postawić na stole lub małej lodówce. Oprócz dostarczania przefiltrowanych
woda, ładne dzbany na wodę mogą dodać estetyki Twojemu domowi.

  1. Pod filtrami wody do zlewu

Filtr do wody pod zlewem to sprzęt do filtracji wody, który filtruje wodę na jednym wylocie lub kranie w
w domu, zwykle zlewozmywaku.

Filtry pod zlewem są wykonane z jednego lub więcej przedziałów filtracyjnych. Oczyszcza płynącą wodę
przez kran, dezynfekując wodę i usuwając nadmiar chemikaliów.

Filtr do wody pod zlewem jest bardzo wygodny w małych domach, ponieważ jest mały i nie zajmuje dużo miejsca cenna przestrzeń kuchenna.

Jest również bardzo przystępny cenowo oraz łatwy w instalacji i utrzymaniu. Dzięki filtrowi wody pod zlewem możesz natychmiast uzyskaj czystą wodę z kranu, kiedy tylko tego potrzebujesz, nie martwiąc się o miejsce w szafce.

Jeśli mieszkasz w małym domu i czerpiesz wodę ze studni lub kranów publicznych, filtry pod zlewem są warte Sprawdzać. Poprawiają smak i zapach wody oraz usuwają z niej ołów i pestycydy
spływy rolnicze. Ale znowu, istnieją różne rodzaje filtrów do wody pod zlewem, więc jeśli jesteś
planując wybrać najlepszy filtr do wody pod zlewem do swojego małego domu, musisz dowiedzieć się o tym różne rodzaje.

  1. Filtry do wody nablatowej

Filtr nablatowy to filtr do wody zwykle umieszczany nad blatem kuchennym. Mogłoby być
tymczasowo podłączony do baterii kuchennej lub stojący samotnie na blacie.

Filtr nablatowy często wykorzystuje węgiel aktywny lub ceramikę do usuwania chloru, metali, a nawet
bakterie z wody. Filtry nablatowe to również małe typy filtrów. Zajmują tylko trochę
miejsca na blacie i nie wymagają instalacji, dzięki czemu idealnie nadają się do małych domów.

  1. Filtry do kranu

Filtry do kranu to rodzaj filtra wody, który podłącza się bezpośrednio do kranu w swoim małym domu. Filtrują woda wypływająca z kranu.

Filtry do kranu mają pory węglowe, które usuwają zanieczyszczenia chemiczne, takie jak pestycydy i substancje stałe cząstki.

Filtry do kranu mogą być montowane lub wbudowane. Zamontowany filtr kranu zostaje przymocowany do istniejącego kranu i filtruje wodę, która przez nią przepływa. Natomiast wbudowany filtr kranu jest kupowany jako nowy kran z wbudowanym elementem filtrującym.

Filtry do kranu są małe i przenośne, podobnie jak dzbanki na wodę, dzięki czemu idealnie pasują do małego domu. Ale w przeciwieństwie do dzbanków, filtry kranowe natychmiast filtrują wodę, dzięki czemu są bardziej preferowane. Z kranem filtry, nie trzeba czekać minut, aby uzyskać przefiltrowaną wodę.

  1. Plecakowe filtry wodne

Filtry z plecakiem to wyjątkowe filtry, których podróżnicy i wczasowicze zwykle używają do filtrowania wody pitnej.
Są jednak również odpowiednie dla małych mieszkańców domu, którzy chcą filtrować wodę pitną.

Większość filtrów plecakowych to butelki na wodę zbudowane z porami filtrującymi. Te pory blokują przejście niebezpieczne zanieczyszczenia w wodzie. Więc zamiast pić wodę bezpośrednio z kranu, nalej
filtr z plecakiem z wodą z kranu i napoju w domu z tego.

Jednym z kluczy do cieszenia się małym domem jest efektywne zarządzanie przestrzenią. Z filtrem wody
typy, które polecamy, możesz cieszyć się stabilną i wysokiej jakości wodą pitną w małej przestrzeni mieszkalnej i mieć pewność przyzwoitego poziomu życia.

Blog domowy – warto poczytać