Girlandy, dekoracje, kwiaty hawajskie jak zrobić ?

Girlandy lub hala w języku hawajskim są wykonane z materiałów naturalnych lub syntetycznych i są popularnymi dekoracjami w okresie świątecznym. Słowo girlanda pochodzi od łacińskiego gyrata, co oznacza skręcać. W staroangielskim girlanda oznaczała koronę lub wieniec. Hala może być wykonana z różnych materiałów; do najpopularniejszych należą papirus, włókno kokosowe, suszone liście bananowca i aloes. Girlandy hawajskie występują w wielu odmianach i wzorach; do najpopularniejszych należą czerwień, zieleń i fiolet.

Girlandy – kwiaty hawajskie jak zrobić

Girlandy hawajskie to girlandy wykonane z kwiatów, piór lub liści. W języku angielskim nazywane są również wieńcami hala. Słowo hala w języku hawajskim oznacza „obręcz” lub „koło”. Hala może być kołem, kwadratem, łańcuszkiem lub łańcuszkiem. Najbardziej znaną halą jest lei hula, która jest kołem utworzonym przez girlandę złożoną z liści ti i kwiatów. Jako przymiotnik hala oznacza pełen wdzięku lub elegancji. Na przykład powiedzieć, że ktoś jest „galowy” oznacza, że ​​ta osoba jest pełna wdzięku lub elegancka.

Dekoracje hawajskie jak zrobić

Hawajskie girlandy są zwykle zawieszane na sufitach jako ozdoby świąteczne; jednak mogą być również używane jako rekwizyty imprezowe lub korony dla wyjątkowych osób, takich jak członkowie rodziny królewskiej. Zazwyczaj wiesza się je na drzwiach jako ozdoby domów podczas świąt. Są również zawieszane na drzewach jako ozdoby na Boże Narodzenie. Na Hawajach girlandy często przedstawiają rośliny poinsecji – słynące z jaskrawoczerwonych kwiatów. Girlandy hawajskie wykonane z liści poinsecji są szczególnie odświętne na Hawajach.

Kwiaty – girlandy hawajskie jak zrobić

Oprócz dekoracji domów i firm podczas świąt, girlandy mogą również ozdabiać samochody i drzewa jako dekoracje na przyjęciach i uroczystościach. Na Hawajach girlandy hawajskie są powszechnie wytwarzane z liści kokosa i liści pandanusa w sierpniu i wrześniu każdego roku. Najbardziej znaną wytwórcą girland jest Kupenaika’uleamamaeana’ullistotu Pickens-Kupenaika’uleamamaeana’ullistotu, lepiej znana jako ciocia Kupenaika’uleamamaeana’ullistotu. Własną kreatywnością i stylem wykonuje różne wariacje na temat wianków hala, stosując tradycyjne techniki z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych materiałów.

Dekoracje – kwiaty hawajskie jak zrobić

Wieńce hala to piękne dekoracje, które można wykonać z materiałów naturalnych lub syntetycznych. Niektóre popularne odmiany to papirusowa hala, hala z włókna kokosowego i wieńce hala z poinsecji. Girlandy można wykonać z piór lub kwiatów w zależności od obchodzonego święta. Hawajskie girlandy to tradycja, która nigdy nie wyjdzie z mody; są pięknymi dekoracjami, które dodają radości każdemu otoczeniu!

Blog domowy – warto poczytać