Dlaczego majsterkowanie jest kamieniem węgielnym małego domu

Wielu osobom podoba się pomysł mieszkania w małym domu. Postrzegają to jako sposób na niedrogie mieszkanie, które wiąże się z niewielkim zamieszaniem związanym z minimalistycznym stylem życia. Jednak wszyscy odnoszący sukcesy właściciele małych domów rozumieją, że właśnie ze względu na mały rozmiar domu wymaga on dużo pracy.

DIY to podstawa małego życia w domu. Nawet projektowanie przestrzeni wymaga dogłębnego zapoznania się ze wskazówkami i sztuczkami, aby zmaksymalizować małe pokoje. A osiągnięcie małego domu wymaga czegoś więcej niż tylko planowania. Dlatego.

Stwórz własną przestrzeń

Życie w małym domu polega na grze według własnych zasad. Zamiast iść tradycyjną drogą z drogim mieszkaniem lub domem, ustawiasz inne życie niż to, które zna większość ludzi. W związku z tym znalezienie projektów magazynowych jest nie tylko trudne, ale także nierozsądne.

Ponieważ wybierasz własny szlak, Twoja przestrzeń powinna być zaprojektowana zgodnie z Twoim wyobrażeniem o stylu życia. Podczas projektowania własnego domu mogą istnieć pewne aspekty, które można przygotować. Jednak twój dom w większości zostanie zbudowany przez ciebie.

Normalne rzeczy nie pasują

Kiedy masz już szkielet swojego małego domu, będziesz musiał zająć się dekoracją i wyposażeniem wnętrza. Wyprawa do sklepu w nadziei na znalezienie rzeczy, które idealnie zmieszczą się w Twoim małym domu, doprowadzi do rozczarowania. Na dobre i na złe, będziesz musiał zrobić dużo z zawartości swojego domu.

Będzie kilka kawałków, które będą idealne. Wraz z rosnącą popularnością ruchu małych domów coraz łatwiej jest znaleźć osoby i firmy, które projektują rzeczy specjalnie dla małych domów. Jednak, podobnie jak w przypadku samej przestrzeni, Twój wymarzony mały dom będzie wymagał wielu niestandardowych danych wejściowych.

Zrównoważony rozwój

Istnieje kilka powodów, dla których warto wybrać mały dom, ale jednym z głównych jest zrównoważony rozwój. Mieszkanie w małym domu minimalizuje zajmowaną przestrzeń. Zapewnia, że ​​nie marnujesz pieniędzy i zasobów na wyposażenie domu znacznie większego, niż realistycznie potrzebujesz. Powinno to również znacznie obniżyć ślad węglowy.

Ale Twój ślad węglowy sam się nie obniży. Chociaż mieszkanie w małym domu samo w sobie jest bardziej zrównoważoną opcją, to sposób, w jaki podchodzisz do swojego życia, naprawdę prowadzi do zwiększonego zrównoważonego rozwoju. W małym domu możesz i powinieneś rozważyć maksymalne wykorzystanie dostępnych zasobów. W tym celu musisz włożyć pracę nóg.

Niektórych ludzi zniechęca myśl o konieczności dbania o własną hydraulikę, elektryczność i wszystko inne. Ludzie, którzy naprawdę są stworzeni do życia w małym domu, rozumieją, że będą musieli wykonywać tego rodzaju pracę. Ci, którzy nie są na to gotowi, prawdopodobnie nie są gotowi do życia w małym domu.

Małe domy nieustannie ewoluują

Innym powodem, dla którego majsterkowanie jest sercem małego domu, jest to, że małe domy nie mają być jednorazowymi projektami. W przeciwieństwie do dużego domu, który przez dziesięciolecia opiera się na tych samych podstawowych fundamentach, mały dom powinien ewoluować zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami. Po pierwsze, nie możesz dokładnie wiedzieć, jak będzie wyglądał Twój dom, dopóki w nim nie zamieszkasz, więc być może będziesz musiał wcześnie wprowadzić zmiany.

Gdy będziesz nadal mieszkać w swoim małym domu, twoje życie zmieni się na wiele sposobów. Zaczniesz mieć inne priorytety i potrzeby, zwłaszcza jeśli masz dzieci. Maleńkie domy nie mają miejsca na odzwierciedlenie wszystkich epok Twojego dotychczasowego życia. Być może będziesz musiał regularnie przeprojektowywać i przebudowywać części domu.

DIY to podstawa małego życia w domu. Jeśli nie jesteś gotowy do pracy, mały dom prawdopodobnie nie jest dla ciebie. Może nie zawsze tak jest, ale dopóki nie zakochasz się w idei życia we własnej przestrzeni, być może będziesz musiał odłożyć swoją wielką przeprowadzkę.

Blog domowy – warto poczytać