Termity w domu i ich zwalczanie

Termity są powszechnym szkodnikiem w domach. To skrzydlate owady z nieskończoną liczbą niedojrzałych stadiów. Te pluskwy wytwarzają również wysoce toksyczną spadź. Możesz jednak uniknąć tych problemów, podejmując środki ostrożności i odpowiednio traktując swój dom.

Termity zwalczanie

Większość termitów żyje we wnętrzu twojego domu i nie powoduje żadnych problemów. Jednak niektóre termity aktywnie poszukują pożywienia. Utrudnia to pozbycie się termitów z domu; zjedzą wszystko, co znajdą. Ponadto możesz nie zauważyć ich obecności, dopóki nie spowodują znacznych szkód. Stąd termity biorą swoją nazwę – żywią się drewnem lub włóknami w drewnie.

Termity w domu i ich zwalczanie

Najważniejszą rzeczą w kontaktach z termitami jest przede wszystkim zapobieganie inwazji. Możesz to zrobić, utrzymując dom w czystości i wolny od źródeł pożywienia dla gniazd termitów. Należy również uszczelnić wszystkie możliwe punkty wejścia dla termitów. Obejmuje to okna, drzwi i otwory wentylacyjne, a także glebę wokół domu. Powinieneś także chronić swoje podwórko przed liśćmi i gruzem, które dają termitom miejsce do hibernacji i budowania armii.

Termity zwalczanie

Kiedy już zadbasz o zapobieganie inwazji, możesz zacząć podejmować kroki, aby się ich pozbyć. Najskuteczniejszą metodą zwalczania kolonii termitów jest stosowanie związków termitów lub środków termitobójczych. Działają one poprzez zatruwanie termitów; martwe robale spadają następnie na ziemię, gdzie ucztują na nich termity, które przeżyły. Możesz zastosować tę truciznę bezpośrednio na obszar porażenia za pomocą butelki z rozpylaczem lub opryskiwacza armatniego. Upewnij się, że pokryłeś jak najwięcej obszaru, zanim trucizna zacznie tracić swoją skuteczność.

Termity zwalczanie

Innym sposobem na pozbycie się termitów jest zmodyfikowanie struktury domu, aby przede wszystkim zniechęcić je do życia w nim. Zewnętrzne warstwy ścian powinny mieć co najmniej 3 stopy grubości, aby zapobiec wtargnięciu z zewnętrznych źródeł, takich jak ziemia lub tunele wodne. Ponadto należy wzmocnić belki stropowe stalowymi płytami wzmacniającymi, aby zapobiec ich wypadnięciu i zaatakowaniu infrastruktury znajdującej się poniżej. Powinieneś również uszczelnić wszystkie pęknięcia i otwory w domu, aby szkodniki nie mogły dostać się do środka bez przeszkód.

Termity w domu i ich zwalczanie

Zachowanie środków ostrożności podczas obchodzenia się z termitami może pomóc uniknąć poważnych napraw i szkód spowodowanych przez te owady. Czekanie, aż plaga się rozprzestrzeni, będzie jeszcze trudniejsze, ponieważ martwe owady stanowią doskonałe źródło pożywienia dla nowych pokoleń robaków. Modyfikowanie struktury domu zapobiega inwazjom termitów, a także odstrasza je, gdy już zaatakują Twój dom .# 1 – przygotowanie do słodkie# 2 – zaplanowanie stylu # 3 – wycofywanie się kulturyTermity – stada wirusów bakteryjynalizy – rodzaj wielu gatunków zarodków bezkrętotyz – szybki rozwój i skumulowany proces cecha swojego organizmu*** # 1 Ostrze biwakowanego zaprzyszczajągo jest częścią chorobową dla dzieci .# 2 Ostrze biwakowanego muzyka spać wolno, najlepiej w strefiech oddziaływaniach ciała człowieka#

  • termity w domu
  • termity zwalczanie

Blog domowy – warto poczytać