Czy mógłbyś zarabiać na swoich małych projektach ulepszeń domowych?

Czy lubisz urządzać, odnawiać i upiększać swój mały dom? Jeśli jest to jedna z twoich ulubionych rozrywek, może przynieść ci więcej niż radość – może też przynieść ci pieniądze. Ludzie w małym kontyngencie domów stale szukają inspiracji, pomocy i sugestii dotyczących ich osobistych projektów majsterkowania. Jeśli dobrze rozegrasz swoje karty, możesz zaspokoić ich potrzeby na różne sposoby i stworzyć strumień dochodów, jednocześnie kontynuując robienie tego, co kochasz.

Tutaj dzielimy się poradami i sugestiami dotyczącymi zarabiania na swoim hobby związanym z majsterkowaniem:

Udokumentuj swoje ulepszenia w domu na blogu

Blogi są świetnymi maszynami do zarabiania pieniędzy, pod warunkiem, że uda ci się przyciągnąć wystarczającą liczbę obserwujących. Doskonałym sposobem na rozpoczęcie gromadzenia obserwujących jest dokumentowanie projektów majsterkowania (przeszłych i obecnych). Możesz robić wysokiej jakości zdjęcia, napisać ciekawą historię, dodać instrukcje i przesłać wszystko na swoją stronę. Odnoszące sukcesy blogi mogą zarobić tysiące pieniędzy, raporty Create and Go. Google AdSense i podobne zapewniają za wyświetlenie lub kliknięcie.

Umieść swoje projekty majsterkowania w YouTube

Wideo to efektowny, wciągający sposób na wywarcie wrażenia na odbiorcach i nawiązanie z nimi kontaktu. W YouTube istnieje kilka odnoszących sukcesy kanałów majsterkowania, które przynoszą swoim twórcom znaczne pieniądze, takie jak DIY Network, Fix It i Ask the Builder. Możesz czerpać z nich inspirację i robić to samo. Ponadto bezpłatne narzędzia online ułatwiają edytowanie filmów i przyciągają uwagę do Twoich postów. Na przykład szablon banera YouTube umożliwia projektowanie niestandardowych banerów, które podkreślą Twój najnowszy temat.

Zarabiaj pieniądze bezpośrednio poprzez sprzedaż lub marketing afiliacyjny

Możesz także bezpośrednio zarabiać na swoim blogu (lub stronie internetowej). Skutecznym sposobem na to jest przekształcenie go w sklep e-commerce. Możesz sprzedawać wyposażenie, zestawy do majsterkowania, dekoracje, materiały eksploatacyjne i inne bibeloty. Inną opcją jest współpraca z markami domowymi, które szanujesz i otrzymywanie prowizji za polecanie ich produktów lub usług.

Zarabiaj, sprzedając swoje umiejętności

Jeśli jesteś dobry w swoich rękach, możesz zarabiać na swoich umiejętnościach i zarabiać na nich. Twoja wyobraźnia jest jedynym ograniczeniem. Jeśli jesteś dobry w swoich rękach, możesz zarabiać na swoich umiejętnościach i zarabiać na nich. Twoja wyobraźnia jest jedynym ograniczeniem. Jednak bez względu na to, którą ścieżkę wybierzesz, zawsze powinieneś wysyłać faktury do klientów, którym świadczyłeś swoje usługi. Istnieje wiele bezpłatnych szablonów faktur online, jeśli nie wiesz, od czego zacząć.

Kontrakt: Sprzedawaj swoje usługi jako majsterkowicz, serwisant lub podobny na zasadzie freelancera. Może to być dobry dodatkowy dochód.
Skonsultuj się: jeśli jesteś dobry w projektowaniu i planowaniu, możesz doradzać ludziom w zakresie aranżacji wnętrz ich małych domów (jak projektant wnętrz).
Nauczanie: możesz organizować warsztaty, prowadzić lekcje online dotyczące wszystkiego, co związane jest z ulepszaniem domu, a nawet przyjąć jednego lub dwóch praktykantów.

Wykorzystaj media społecznościowe na swoją korzyść

Media społecznościowe to potężne narzędzie o wielu zastosowaniach. Daje dostęp do szerokiego, gotowego rynku użytkowników. Sprawia, że ​​jesteś bardziej widoczny i przystępny. Pozwala angażować się i uzyskiwać informacje zwrotne od obserwujących. Kiedy dobrze to wykorzystasz, możesz używać mediów społecznościowych do znajdowania obserwujących, kierowania ruchu do swojej witryny i zwiększania widoczności swojego bloga lub kanału.

Czy mógłbyś założyć własny biznes?

Wiele osób tworzy start-upy „stylowe”, które pozwalają im zarobić tyle, ile wystarczy na ich rozrywkę – Ty też możesz to zrobić. Jeśli jesteś bardziej ambitny, masz wystarczająco dużo czasu i wysiłku, rzeczywiście możesz przekształcić swoje hobby w biznes. Oczywiście łatwiej to powiedzieć niż zrobić – będziesz musiał przeprowadzić badania rynku, opracować biznesplan, uporządkować swój pomysł, wprowadzić go na rynek i wprowadzić na rynek. Będzie to wymagało funduszy, nie wspominając o czasie i wiedzy, ale jest możliwe.

Płacenie za projekty ulepszeń domu

Ulepszenia domu nie są darmowe. Niektóre z nich, jak zapewne wiesz, kosztują niezły grosz. Jeśli chcesz zapłacić za swoje projekty majsterkowania lub zdobyć trochę pieniędzy początkowych dla swojej firmy, wygodnym sposobem na to jest zaciągnięcie pożyczki pod zastaw domu. Pożyczki te są obliczane poprzez odjęcie kwoty, którą nadal jesteś winien z tytułu kredytu hipotecznego, od aktualnej wartości rynkowej Twojego domu. Liczba ta wskazuje kwotę, którą możesz pożyczyć, aby ewentualnie sfinansować różne projekty lub nowy biznes.

Wniosek

Podobnie jak w przypadku każdej innej firmy, potrzeba trochę czasu, aby Twoje małe starania o ulepszenie domu zyskały przyczepność i się opłaciły, więc nie rezygnuj jeszcze z codziennej pracy. Działaj powoli, bądź praktyczny i postępuj zgodnie z najlepszymi praktykami w zakresie przedsiębiorczości, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Blog domowy – warto poczytać