Wymiana grzejnika żeliwnego na stalowy Zielona Góra

Dostosuj ustawienia temperatury w systemie grzewczym, aby zrekompensować nowy grzejnik

Dobór radiatorów polega na obliczeniu ich mocy cieplnej. Dobrze dobrany grzejnik powinien pokrywać straty ciepła w pomieszczeniu, zapewniając tym samym, że dostarczane ciepło utrzyma w pomieszczeniu odpowiednią temperaturę. Od trafności doboru grzejników zależy komfort cieplny pomieszczenia. Wybierając grzejnik, dowiedz się jak najwięcej o ogrzewanym budynku.

Wymiana grzejnika żeliwnego na stalowy Zielona Góra

Trwa remont lub naprawa starej instalacji centralnego ogrzewania Kupując nowy system grzewczy, szukaj grzejników stalowych

Jesteś zainteresowany montażem grzejnika płytowego? To rozwiązanie jest często wybierane do biur i domów prywatnych. Wykonane są z płyty niskowęglowej. Dzięki temu doskonale przewodzą ciepło i ogrzewają pomieszczenie. Klasyczny, elegancki wygląd sprawia, że ​​grzejnik płytowy pasuje do każdego typu wnętrz. W przypadku zainteresowania wymianą grzejnika żeliwnego na grzejnik płytowy zapraszamy do kontaktu. Współpracujemy z najlepszymi hydraulikami w okolicy i oferujemy szybkie terminy.

Wymiana grzejnika żeliwnego na stalowy Zielona Góra

Grzejniki stalowe należy montować w układzie zamkniętym i szczelnym, zabezpieczonym przeponowym naczyniem wzbiorczym. Używanie takiego sprzętu w układzie otwartym może niekorzystnie wpłynąć na trwałość nagrzewnicy. Panele i grzejniki segmentowe wykonane są ze stali. Grzejniki płytowe zbudowane są z dwóch warstw sprasowanych płyt stalowych zespawanych ze sobą w celu utworzenia wewnątrz podgrzewanych kanałów przepływu wody. Pomiędzy płytami znajdują się żebra w celu zwiększenia powierzchni wymiany ciepła. Grzejników stalowych nie należy umieszczać w miejscach o dużej wilgotności, takich jak łazienki nad wannami, ponieważ warstwa ochronna może nie być wystarczająca, a stal nie jest odporna na korozję.

Wymiana grzejnika żeliwnego na stalowy Zielona Góra

Podczas wymiany chłodnicy należy wymienić zawór sterujący. Przy planowaniu oszczędności najważniejsze są nowe zawory i głowice termostatyczne. Termostat skutecznie utrzymuje zadaną temperaturę. Regulacja dopływu i poziomu ciepła w pomieszczeniach ma fundamentalne znaczenie dla obniżenia kosztów ogrzewania.

Blog domowy – warto poczytać