5 łatwych sposobów na zarabianie na inwestowaniu w małe domy

W ciągu ostatniej dekady popularność małych domów wzrosła i istnieje wiele powodów, dla których stały się one popularne. Nieruchomości to zawsze dobry pomysł, więc jeśli myślisz o dokonaniu świetnej inwestycji, rozważ zainwestowanie w małe domy. Jest tak wiele sposobów na wykorzystanie małych domów, aby uzyskać wielki zwrot, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

  1. Zacznij od podstaw

Jednym z powodów, dla których małe domy stały się popularne, jest łatwość ich budowy w porównaniu do budowy pełnowymiarowego domu. Mały dom zużywa mniej materiałów, czasu i pracy fizycznej, więc pomyśl o zainwestowaniu w małą firmę domową. Poszukaj lokalnych firm, które zaczęły budować małe domy i porozmawiaj z nimi o inwestowaniu w ich biznes.

Wraz z rosnącym rynkiem małych domów, na pewno osiągniesz wielki zwrot, jeśli zainwestujesz w renomowaną firmę z małym doświadczeniem w domu. Małe domy stały się również popularne jako nieruchomości mieszkalne i często są sprzedawane jako zabawny bonus, taki jak „szopa” (kobieca wersja męskiej jaskini) lub mieszkanie babci (miejsce, w którym rodzice właściciela domu mogą zatrzymać się podczas wizyty ), więc stają się czymś więcej niż tylko trendem.

  1. Stwórz własną przestrzeń

Kemping stał się przeszłością, ponieważ termin „glamping” pojawił się w naszym słowniku, więc dlaczego nie wykorzystać małych domków do stworzenia własnego kempingu. Jeśli masz nieruchomość, która wymaga zbyt wielu dodatkowych zezwoleń na tradycyjną nieruchomość komercyjną, sprawdź, co będzie potrzebne do stworzenia małego domowego kempingu. W ten sposób będziesz mógł uzyskać wiele dochodów z jednej nieruchomości, jednocześnie utrzymując niewielki budżet na budowę.

Pamiętaj, że będziesz musiał przestrzegać wszelkich wytycznych i przepisów obowiązujących w okolicy dla tego typu domów. Może to wymagać wykonania dodatkowej dokumentacji, aby złożyć małe domy jako samochody kempingowe lub domy mobilne, ponieważ wiele miejsc nie ma specjalnych zezwoleń na małe domy. Niektóre obszary wymagają również zapewnienia rzeczy, takich jak wywóz śmieci, bieżąca woda lub inne media, zanim będzie można je udostępnić gościom.

  1. Zrób z tego długoterminową własność

Budowa domu jest znacznie droższa niż wyburzenie domu i zagospodarowanie terenu. Jeśli szukasz szybkiego, małego domu, poszukaj nieruchomości, które mają świetną ziemię, ale okropne warunki mieszkaniowe, abyś mógł zamiast tego odwrócić ziemię. W ciągu ostatnich kilku lat ludzie zaczęli tęsknić za większą przestrzenią na zewnątrz, a mały dom z dużym ogrodem jest niezwykle atrakcyjny dla niektórych najemców długoterminowych.

Jak wspomniano wcześniej, musisz zobaczyć, jakiego rodzaju pozwolenia potrzebujesz i jakie są wymagania dotyczące pozwolenia na umieszczenie małego domu na nieruchomości. Niektóre miasta nie mają żadnych konkretnych wymagań, ale to niekoniecznie oznacza, że ​​jest to legalne. Zapytaj lokalnych ekspertów prawnych ds. nieruchomości o wymagania prawne dotyczące istnienia mieszkania, a być może będą w stanie pomóc Ci dowiedzieć się, co należy wziąć pod uwagę w przypadku małego domu, jeśli chodzi o wypełnianie dokumentów.

  1. Trzymaj się blisko domu

Jeśli kiedykolwiek myślałeś o zbudowaniu małego domku na wynajem na swojej posiadłości, teraz jest świetny czas, aby to zrobić. Porównanie kosztów oczyszczenia terenu, budowy domu i utrzymania go dla pełnowymiarowego domu z małym domem pokazuje, który z nich jest lepszym wyborem. Uruchomienie małego domu zajmie znacznie mniej czasu, pieniędzy i pracy i zwykle można go umieścić na swojej nieruchomości bez żadnych problemów i dodatkowych zezwoleń.

Małe domy na Airbnb są obecnie wynajmowane za około 80–150 USD za noc, co stanowi niezłą część dochodu przy początkowej inwestycji wynoszącej około 30 000–60 000 USD na dobrej jakości mały dom. Zarobienie pieniędzy na inwestycję zajmie prawdopodobnie tylko około roku, a potem każdy kolejny wynajem będzie czystym zyskiem. Jedną z głównych korzyści jest to, że będziesz właścicielem małego domu, więc nie będziesz mieć żadnych dodatkowych opłat.

  1. Idź do małego, przyjaznego domu

Rozmawialiśmy o tym, jak możesz potrzebować przejść przez biurokrację i papierkową robotę w zależności od tego, gdzie chcesz umieścić swój mały dom, więc dlaczego nie pominąć tego wszystkiego i zacząć budować w miejscu, które jest już dla nich przeznaczone. Parki domów mobilnych to świetne miejsce do kupowania działek i zastępowania istniejących przyczep małymi domkami, które mają bardziej nowoczesne udogodnienia. Jeśli masz fundusze, możesz nawet kupić cały park i przekształcić go z czasem za pieniądze, które zarabiasz na regularnych opłatach za wynajem.

Istnieje kilka sposobów inwestowania w małe domy i uzyskiwania świetnie wyglądającego zwrotu z inwestycji. Małe domy to fala przyszłości, która z biegiem lat staje się coraz bardziej popularna. Małe życie w domu nigdzie się nie wybiera, więc ogarnięcie go i dokonanie świetnych inwestycji to najlepszy sposób.

Blog domowy – warto poczytać