Klimatyzowany dom dla psa: utrzymuj swojego futrzanego przyjaciela w chłodzie i komforcie

Wraz ze wzrostem temperatury ważne jest, aby wiedzieć, jak zapewnić psu chłód i bezpieczeństwo. Letnie upały mogą być wręcz niebezpieczne dla psów, ponieważ mają gęste futro, które zatrzymuje ciepło i mają mniej gruczołów potowych.

W upalny dzień temperatura ich ciała może sięgać nawet 35°C, co powoduje zawroty głowy, nudności i osłabienie. Psy są również podatne na udar cieplny, który może wystąpić, gdy ich temperatura ciała wzrośnie do 107F lub więcej.

Zwykła buda dla psa nie wystarczy, aby zapewnić Twojemu pupilowi ​​komfort latem. Dlatego posiadanie psiej budy z klimatyzacją dla swojego czworonożnego przyjaciela jest bardzo ważne. Jednym z najlepszych rozwiązań, aby zapewnić psu chłód latem, jest wybór klimatyzatora do psiej budy.

Rodzaje klimatyzatorów dla Twojej budy

Przenośne klimatyzatory są popularną opcją dla psiej budy. Są kompaktowymi jednostkami i można je łatwo przenosić. Możesz również nabyć przenośną pompę ciepła do swojej budy, która oprócz chłodzenia zapewnia ogrzewanie.

W przypadku ograniczonej powierzchni podłogi można zainstalować klimatyzator okienny lub klimatyzator podtynkowy. Inną opcją jest przenośny klimatyzator zewnętrzny. Pozostaje na zewnątrz domu, podczas gdy wiercone są otwory, aby dopasować kanały powietrzne, które będą dostarczać klimatyzowane powietrze do środka.

Lodówka ewaporacyjna, znana również jako chłodziarka bagienna, to kolejny sposób na utrzymanie Twojego psa w chłodzie. Wypycha wilgotne powietrze, zapewniając efekt chłodzenia. Są wyposażone w zbiornik na wodę, który należy uzupełnić. Jest to opłacalne rozwiązanie chłodzące dla Twojej budy, ale z drugiej strony nie można go używać w wilgotnych pomieszczeniach.

Aby utrzymać idealną temperaturę w swojej psiej budce z klimatyzacją, możesz zdecydować się na inteligentne sterowniki AC, które współpracują z klimatyzatorami typu mini-split, okiennymi, przenośnymi i przez ścianę. Dzięki inteligentnemu kontrolerowi AC możesz ustawić idealny zakres temperatury i wilgotności dla psów oraz zdalnie sterować wszystkimi ustawieniami AC za pomocą telefonu. Jest to bardzo wygodne, ponieważ eliminuje potrzebę ręcznego sprawdzania ustawień AC od czasu do czasu.
Rzeczy do rozważenia przed zainstalowaniem klimatyzatora dla psów?

Oto najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed zainstalowaniem klimatyzatora w domu dla psa.

Rodzaj psiej budy

Większość dostępnych na rynku bud jest wykonana z tworzywa sztucznego, ponieważ są trwałe i łatwe do przenoszenia. Jednak plastik nie jest w stanie wytrzymać ekstremalnych warunków pogodowych, takich jak ekstremalne ciepło lub zimno. Drewno jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ jest naturalnym izolatorem i pomaga utrzymać stałą temperaturę wewnątrz.

Niekoniecznie musisz kupować drogie, klimatyzowane budy. Modernizacja istniejącej budy dla psa za pomocą klimatyzatora jest dość łatwa. Możesz także samodzielnie zbudować domek dla psa, a następnie zainstalować w nim klimatyzację. Budując dom od podstaw, najlepiej używać zrównoważonych materiałów budowlanych, takich jak bambus lub drewno z odzysku.

Izolacja

Izolacja jest bardzo ważna, aby zapobiec przegrzewaniu psiej budy przez słońce, a także aby klimatyzatory działały efektywnie. Aby ocieplić domek dla psa, możesz użyć izolacji piankowej na ścianie i sklejki na podłodze.

Lokalizacja psiej budy

Wystawienie psa na zewnątrz w bezpośrednim świetle słonecznym może szybko go nagrzać, a klimatyzacja nie będzie działać efektywnie. Możesz umieścić go pod drzewem, aby mógł cieszyć się cieniem, lub możesz również umieścić go na werandzie, aby chronić przed ostrym światłem słonecznym.

Aby ciepło gruntowe nie nagrzewało budy psa, należy zachować znaczną odległość między budką a podłogą.

Lokalizacja jednostki klimatyzacyjnej

Wybierz kącik, w którym Twój pies nie będzie mógł bawić się klimatyzatorem i przeżuwaj przewody elektryczne. Ponadto wybierz instalację w pobliżu gniazdka elektrycznego. Możesz użyć przedłużacza, jeśli w budce nie ma gniazdka. Jeśli Twój domek dla psa jest mały, możesz zainstalować urządzenie na zewnątrz, aby Twój pies mógł swobodnie poruszać się w środku.

Instalowanie klimatyzatora w psiej budce

W przypadku urządzenia przenośnego wystarczy wydmuchać wąż przez okno lub dziurę w ścianie i podłączyć urządzenie. Instalacja klimatyzatora okiennego jest również dość łatwa i można to zrobić nawet samodzielnie. W przypadku jednostek zaściennych konieczne będzie wykonanie wycięcia w ścianie na instalację. Po zamontowaniu okna lub meblościanki, należy zastosować uszczelnienie po bokach, aby zapobiec wydostawaniu się chłodnego powietrza na zewnątrz. W przypadku urządzeń przenośnych użyj uszczelniacza, aby uszczelnić obszar wokół węża wylotowego.

Na zakończenie

Kiedy temperatura na zewnątrz się zmienia, ważne jest, aby podjąć środki ostrożności dla swojego psa. Klimatyzacja to jeden z najlepszych sposobów regulowania temperatury w budce dla psa. Klimatyzatory są dostępne w różnych rozmiarach i stylach, aby pasowały do ​​każdej budy dla psa i mogą pomóc chronić Twojego zwierzaka przed trudnymi warunkami pogodowymi.

Blog domowy – warto poczytać