Z czego wykonane są domy Boxabl?

Domy Boxabl wykonane są z wysokiej jakości materiałów budowlanych, a konkretnie betonu, pianki EPS i stali, które nie ulegają degradacji. Te materiały sprawiają, że domy Boxabl tak dobrze znoszą trudne warunki klimatyczne. Są również odporne na ciepło, owady i pleśń.

Maleńkie domki są montowane w fabryce Boxabl w Las Vegas przy użyciu laminatów ułożonych warstwowo za pomocą kleju i prawie bez gwoździ.

Ekolodzy rozumieją, jak ważne jest zmniejszenie śladu węglowego, a domy Boxabl są rozwiązaniem. Możesz podłączyć systemy czystej energii, zaoszczędzić pieniądze i wreszcie posiadać swój dom w przystępnych ratach w wysokości 50 000 USD lub 250 USD.

To, co jest ekscytujące i rewolucyjne w domach Boxabl, to fakt, że rozkładają się one w ciągu kilku godzin. Nie musisz martwić się o media ani płacić ochroniarzom w obawie przed kradzieżą materiałów budowlanych.

Możesz żyć poza siecią lub w sieci, gdy dom jest już gotowy.

Dla kupujących sprzedawanych w domach Boxabl przygotowaliśmy przewodnik kupowania zawierający wszystko, co powinieneś wiedzieć wcześniej. Omówimy materiały budowlane, trwałość domów Boxabl, koszt zakupu, wysyłki i rozłożenia oraz inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu budżetu.

Czym jest dom Boxabl?

Domy Boxabl to modułowe domy składane, które są szybkie w montażu, odporne, przyjazne dla środowiska i rewolucyjnie tanie. Pochodzą z przystępną ceną 50 000 USD i nie przypominają niczego, co wcześniej widziałeś.

Nowatorska forma maleńkich domów z prefabrykatów zyskała popularność w 2021 roku po tym, jak Elon Musk potwierdził, że jest jego właścicielem.

Łatwość, z jaką te modne małe domy z prefabrykatów rozkładają się na miejscu w ciągu kilku godzin, jest urzekająca.

Modułowy składany dom Boxabl można zmontować w ciągu jednego dnia za pomocą kontenerów transportowych, zmniejszając ilość odpadów budowlanych i przyspieszając proces budowy.

Narzędzia są fabrycznie zainstalowane, więc nie musisz tego planować.

Te małe modułowe domy są niezwykle energooszczędne i możesz je wyposażyć w panele słoneczne i inne ekologiczne technologie. Charakteryzują się wysoką wartością R (izolacja) i mniejszym obejściem termicznym.

Ich ślad węglowy jest również znacznie mały, a zaoszczędzisz energię dzięki fabrycznie zainstalowanemu oświetleniu LED.

Te małe domy są bezpieczne do życia i bardziej wytrzymałe niż przeciętny budynek ze względu na użyte materiały o wysokiej wartości.

Jak zobaczymy później, ich kompozyt ze stali piankowej i betonu może wytrzymać każdy klimat, od arktycznych niskich temperatur po gorące obszary w Phoenix w Kalifornii lub dowolne miejsca podobne do pustynnych na całym świecie.

Wysokość sufitu 9’6 cali zwiększa ich atrakcyjność.

Boxabl Casita, teraz dostępny składany dom, zawiera szklane przesuwane drzwi i szafki i jest kompaktowym domem o powierzchni 375 stóp kwadratowych z jedną sypialnią.

Certyfikowany przez państwo instalator może układać domy Boxabl, aby uzyskać więcej miejsca lub modyfikować je do dachów spadzistych, jeśli wolisz te drugie niż dachy płaskie.

Na razie sprzedaż jest taka, jak w poniższym układzie, ale kupujący wkrótce otrzymają domy na zamówienie, zapakowane i wysłane na cały świat, w miarę rozwoju Boxabl. Aby zobaczyć szczegółową wirtualną wycieczkę, kliknij tutaj.

Z jakich materiałów powstają domy Boxabl?

Kompozyt Boxabl tiny homes to metalowe panele SIP (Structuralally Integrated Panels) wykorzystujące stal i styropian lub styropian do izolacji. Boxabl wykorzystuje również beton i formę niepalnej wykładziny ceramicznej do wnętrz zamiast płyt kartonowo-gipsowych.

Panele styropianowe odgazowują i są bezpieczne dla osób wrażliwych na chemikalia.

Ściany, podłogi i dach są strukturalnie laminowanymi panelami zintegrowanymi. Panele wewnątrz i na zewnątrz sprawiają, że ściany są odporne termicznie i mocniejsze niż przeciętny dom.

Płyty magnezowe we wnętrzu są bezpieczne i nie wydzielają gazów.

Wbudowane szafki z wytrząsarkami to płyty wiórowe i laminat, a podłoga jest winylowa i SIP. Możesz zmienić szafki lub wprowadzić inne modyfikacje, gdy instalator przykręci dom Boxabl. Blaty i blaty stołów są z laminatu.

Materiały budowlane są ognioodporne, odporne na śnieg, huragany, robaki i pleśnie.

Domy Boxabl nie mają tarcicy ani płyt kartonowo-gipsowych powszechnie stosowanych w tradycyjnych domach; dzięki temu są wodoodporne.

Firma Boxabl stosuje niepalne materiały do ​​wykonywania paneli wewnętrznych i zewnętrznych, znacznie zmniejszając możliwość wybuchu pożaru.

Zadaszenie jest płaskie, ale Boxabl może wykonać zadaszenie spadziste.
Czy konstrukcja Boxabla jest trwała?

Projekt Boxabl będzie trwał ponad 100 lat. Mogą wytrzymać prawie wszystko, w tym niektóre z najtrudniejszych warunków pogodowych.

Domy Boxabl mają stalową ramę wzmocnioną betonem, dzięki czemu są niezwykle wytrzymałe i odporne na silne wiatry i trzęsienia ziemi.

Materiały zewnętrzne domu są ognioodporne, więc możesz mieć pewność, że Twój dom jest bezpieczny przed potencjalnymi katastrofami.

Blog domowy – warto poczytać