Odpowiedzi na 4 najważniejsze pytania dotyczące mieszkania w małym domu poza siecią

Wraz z rosnącą świadomością naszego wpływu na środowisko i rozwojem ruchu małych domów, jest wielu, którzy szukają sposobu na bycie zdolnym do pracy poza siecią, aby mogli spakować swój mały dom i swobodnie się poruszać bez konieczności podłączania do prądu. sieci lub po prostu zmniejszyć swój ślad węglowy w każdym rodzaju domu, w którym mieszkają.

Podczas gdy entuzjaści małych domów są jednymi z najlepiej przebadanych nabywców domów na rynku
dzisiaj nadal istnieje kilka głównych pytań dotyczących wyłączania sieci z domu.

Oto odpowiedzi na cztery najważniejsze pytania dotyczące życia poza siecią w małym domu.

Pytanie nr 1: Czy mogę zasilać cały dom energią słoneczną?

Tak, możesz! Z każdym mijającym rokiem przemysł fotowoltaiczny dokonuje skoków w technologii słonecznej, ułatwiając zasilanie domu energią słoneczną. Dzięki panelom słonecznym, konwerterom słonecznym i ładowarkom, które są bardziej wydajne niż kiedykolwiek, nie ma powodu, dla którego nie można zasilać domu energią słoneczną przy odpowiedniej konfiguracji.

Podczas gdy wiele zmiennych wpływa na dane wejściowe z paneli, ważne jest, aby dobrze rozumieć śledzenie słoneczne i położenie paneli słonecznych, pozycję i ruch słońc w Twojej okolicy, pokrycie chmurami, brudne panele słoneczne, ładowarkę słoneczną, straty energii itp. ale niech cię to nie przeraża.

Jednym z głównych czynników jest użycie. Jeśli planujesz suszenie włosów suszarką przez 3 godziny dziennie, może off-grid nie jest dla Ciebie!

Jeśli jednak możesz skromnie korzystać z energii elektrycznej i oszczędzać ją w razie potrzeby, jest to skuteczny sposób na zaoszczędzenie tego soku! Pamiętaj, że rzeczy z elementami grzejnymi są dużymi frajerami mocy. Tostery, grzejniki, lokówki itp. Również przedmioty z silnikami, takie jak blendery, mogą być intensywne.

Jedną wielką sztuczką przy wychodzeniu z sieci jest włączenie urządzeń nieelektrycznych. Jeśli propan jest opcją, wybierz piekarnik propanowy, płytę kuchenną, podgrzewacz wody, a nawet lodówkę! W ten sposób odciążasz swój sprzęt elektryczny i pozostawiasz więcej baterii na rzeczy, na które lubisz używać energii elektrycznej zamiast energii elektrycznej w tle.

Wszystko to jest dość łatwe do zrozumienia, a dzięki naszym specjalistom od energii słonecznej z przyjemnością porozmawiamy z Tobą o całym sprzęcie odpowiednim do Twojego stylu życia. Daj nam okrzyk!

Pytanie nr 2: Czy nadal mogę być mobilny z układem słonecznym?

Życie „poza siecią” wymaga w równym stopniu nastawienia, jak i właściwej konfiguracji. Powiedziawszy to, oba są równie ważne. Jeśli planujesz często przenosić swój mały dom, samochód kempingowy, przerobiony van lub skoolie, po prostu musisz o tym pamiętać podczas projektowania systemu i planowania podróży.

Energia słoneczna jest zazwyczaj podstawowym i najbardziej niezawodnym źródłem energii dla Twojego domu, więc skupienie się na tej konfiguracji jest niezbędne. Jednak zawsze zalecamy, aby zawsze mieć przy sobie alternatywny sposób zasilania domu. Może to być turbina wiatrowa lub mały generator. Odnieśliśmy wielki sukces z tym generatorem. Jest cichy, wydajny i trzyma się niesamowicie dobrze!

Ogólnie rzecz biorąc, dzięki nowoczesnym instalacjom solarnym montowanym na dachu, wydajnym turbinom wiatrowym i generatorom rezerwowym odłączenie od sieci w ruchu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Pytanie nr 3: Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna dla małego domu?

Sprzęt poza siecią zwykle ma wyższą cenę wejścia, ale po zrównoważeniu miesięcznych oszczędności prawdopodobnie zrekompensujesz te koszty w ciągu zaledwie kilku lat. W przeciwieństwie do innych zakupów, kupujesz również wolność i dokonujesz świadomego wyboru, aby być bardziej ekologicznym i pozostawić mniejszy ślad. Nie wspominając o czynniku mobilności wymienionym powyżej. Brak konieczności podłączania oznacza, że ​​zasięg Twojego Tiny House, Skoolie, RV lub vana jest większy wszędzie tam, gdzie zabiorą Cię osie. Czasami warto dopłacić, aby pozbyć się tej uwięzi i cieszyć się nieobciążoną użytecznością.

‍Typowy początkowy pakiet układu słonecznego kosztuje około 2500 USD, a niektóre mogą osiągnąć nawet 20 000 USD!

Pytanie nr 4: Czy toalety kompostujące zawsze śmierdzą?

‍Rozważenie toalety kompostowej to świetna opcja do życia poza siecią, ponieważ zużywa bardzo mało wody, jeśli w ogóle, i minimalną moc w zależności od modelu.

Przejdźmy więc do konkretów. Nikt nie lubi nieprzyjemnych zapachów – zwłaszcza w małym domu. Ale jeśli właściwie konserwujesz toaletę kompostową, zapachy prawie nie istnieją. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, dzięki którym Twoja toaleta kompozytowa nie będzie śmierdzieć.

Ale przestrzegając specyfikacji producenta toalet dotyczących konserwacji, nie powinieneś mieć żadnych problemów z zapachami. Nowoczesne toalety kompozytowe są zaprojektowane w taki sposób, aby wyeliminować je w jak największym stopniu, a wykonując te proste czynności, możesz mieć toaletę kompozytową i wolne od śmierdzącego środowiska!

  • Dobra wentylacja
  • Świece łazienkowe
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta
  • Czyść regularnie

Otrzymaliśmy wiele wspaniałych informacji zwrotnych od klientów, którzy korzystają z kompozytowej toalety Separett Villa. Został zaprojektowany do przyjmowania prądu stałego 12 V z baterii lub źródła słonecznego lub z dołączonym zasilaczem sieciowym do pracy na standard AC. Świetna opcja, jeśli jesteś poza siecią lub po prostu chcesz mieć bardziej ekologiczną opcję w każdym domu.

Streszczenie

Życie poza siecią jest z powodzeniem realizowane na całym świecie każdego dnia. Jest to świetna ekonomiczna opcja, która zmniejsza ślad węglowy i zapewnia większą swobodę stylu życia. Zrozumienie logiki stojącej za każdym systemem pomoże ci być przygotowanym na wszystko, co stanie na twojej drodze, gdy żyjesz w wolności. Jeśli szukasz zestawów fotowoltaicznych i wyposażenia systemowego, znajdź kilka kluczowych produktów, takich jak zestawy fotowoltaiczne, które umożliwią korzystanie z naturalnej energii w Twoim małym domu.

Blog domowy – warto poczytać