Ryback house – Tiny House jako domek rybacki z ograniczonym budżetem?

Popularyzacja mobilnych, malutkich domów otworzyła nowe drzwi możliwości dla ludzi, którzy chcą prowadzić prostsze życie lub po prostu cieszyć się weekendem bliżej natury. Jeśli jesteś zapalonym wędkarzem mieszkającym w mieście, posiadanie małego domu i przebudowanie go na chatę rybacką może być czymś wartym rozważenia.

Ryback house

Dzisiaj porozmawiamy o korzyściach, a także przeprowadzimy Cię przez kolejne etapy takiego przedsięwzięcia, zaczynając od pierwszego:

Jakie korzyści przynosi mała chatka rybacka?

Przede wszystkim wyłącza limit czasu na twoje wędkarskie przygody. Zdecydowana większość wędkarzy to hobbyści, którzy pracują na co dzień, aby wesprzeć swoje wyprawy nad lokalne rzeki lub jeziora.

Jeśli nie mieszkasz już w pobliżu swoich zwykłych łowisk, prawdopodobnie będziesz potrzebować co najmniej kilku godzin, aby do nich dotrzeć i wrócić do domu. Biorąc pod uwagę, że ruch uliczny może dodać kilka godzin więcej, przeciętny rejs wędkarski oferuje w najlepszym razie kilka godzin zabawy.

Ryback house

Posiadanie maleńkiej kabiny rybackiej do odpoczynku i uzupełniania zapasów eliminuje potrzebę spędzania nocy w motelach, ponieważ zawsze będziesz miał gdzie się położyć. Możliwość ustawienia domku wędkarskiego w dowolnym miejscu oznacza również, że możesz to zrobić tak blisko swoich typowych łowisk.

Ryback house

Ponadto wspomniane podróże wymagają pieniędzy, zwłaszcza na benzynę/paliwo. Twoje ulubione hobby staje się coraz droższe, ponieważ ceny gazu poszybowały w górę w ostatnich miesiącach. Posiadanie kabiny pozwoli Ci obniżyć koszty podróży powrotnych praktycznie o połowę.

Styl architektoniczny

Masz do dyspozycji nieograniczone możliwości konfigurowania swojego małego domku jako chatki rybackiej. Jeśli chcesz, możesz po prostu ustawić kilka belek, aby podeprzeć dach nad głową, skutecznie chroniąc go przed deszczem i wiatrem.

Ryback house

Jeśli masz czas i zasoby, możesz praktycznie zbudować nowy dom, w którym będziesz mógł mieszkać i przygotowywać się do przyszłych wypraw wędkarskich.

Przebudowa małego domu na domek rybacki

Przeprojektowanie małego domu w chatkę rybacką jest łatwiejszym z dwóch rozwiązań. Pozbądź się wszelkich urządzeń, które uważasz za niepotrzebne, przestaw się na więcej urządzeń analogowych i zachowaj prostotę. Możesz nie potrzebować elektryczności, ponieważ nawet podstawowe koszty utrzymania, a możesz obniżyć koszty swoich wypraw wędkarskich, budując wychodek i przynosząc paczki wody butelkowanej.

Ryback house

Jeśli właśnie kupiłeś kawałek ziemi, na którym zamierzasz zbudować mały dom / domek rybacki, ustawienie fundamentu, belek nośnych i podstawowej podłogi powinno być Twoim najwyższym priorytetem. Załaduj deski, wkręty, wkręty i narzędzia ręczne do swojego samochodu i powoli zacznij od zera.

Wyposażenie kabiny rybackiej

Niezależnie od typu architektonicznego, każdy malutki dom powinien mieć podstawowe wyposażenie domu, takie jak umywalka z kranem, toaleta (choć przydałby się nawet wychodek), miejsce do spania i mała kuchnia:

Czy potrzebujesz energii elektrycznej?

Wprowadzenie elektryczności jest opcjonalne w przypadku domków rybackich, więc zazwyczaj mądrzej jest po prostu zabrać ze sobą generator prądu, który może uzupełniać urządzenia elektryczne (radio, smartfon itp.). Na szczęście każdy problem związany z elektrycznością ma wygodne obejście w małym domu:

· Jeśli potrzebujesz światła nad głową do wyczyszczenia zdobyczy, użyj latarki czołowej zasilanej bateryjnie

· Użyj francuskiej prasy lub ekspresu do kawy, aby zrobić sobie poranną kawę bez prądu

· Używaj ręcznych narzędzi do przetwarzania żywności i artykułów spożywczych kupionych w domu, skutecznie eliminując potrzebę posiadania lodówki

· Mały kominek sprawi, że twoja chatka rybacka będzie jasna i wystarczająco ciepła w okresie zimowym

· Używaj kuchenek na baterie lub na gaz do pieczenia i jedzenia złowionych ryb

System hydrauliczny a woda butelkowana

Będziesz musiał zainstalować zbiornik na wodę deszczową dla swojego systemu hydraulicznego, co jest prawdopodobnie najbardziej wymagającym zadaniem na liście. Jeśli uznasz to za zbyt skomplikowane lub zbyt drogie, alternatywą jest zabranie ze sobą butelek słodkiej wody na każdą podróż, co może być nieco droższe, ale na dłuższą metę wygodniejsze.

Miejsce do przechowywania sprzętu wędkarskiego

Idealnie byłoby, gdybyś wyposażył swoją małą chatkę w podstawowy sprzęt wędkarski, taki jak przypony i żyłki (zwłaszcza plecionki), haczyki, przynęty i różne akcesoria. Ze względów bezpieczeństwa i jeśli faktycznie nie zamierzasz mieszkać w swojej chatce wędkarskiej, zawsze trzymaj wędki w domu.

Ryback house

Możesz zabrać ze sobą składane krzesło i kupić lub zrobić małe biurko, na którym ustawisz swoje przynęty i żyłki, przygotujesz wędki i zorganizujesz zapasy. Można to zrobić również w pustym pomieszczeniu, kosztem komfortu.

Przestrzeń do spania

Przytulna chatka rybacka wymaga prawdziwego łóżka, ale na razie możesz użyć mat i dywaników, aby uzyskać wygodniejszą podłogę oraz śpiwora.

Jeśli postawiłeś na pierwszym miejscu kominek, możesz po prostu spać przed nim, aby się ogrzać; jest to dobre rozwiązanie, dopóki nie zainstalujesz odpowiedniego systemu grzewczego. W związku z tym każdy obszar w twojej kabinie rybackiej skutecznie staje się twoją „przestrzenią do spania”, pozostawiając cię w spokojuto więcej miejsca do pracy nad niezbędnymi udogodnieniami.

Oświetlenie

Latarka lub czołówka pomogą ci w marynacie, ale nie powinieneś aktywnie polegać na tych narzędziach do całodziennego oświetlenia.

Z drugiej strony latarnie na korbkę i mechaniczne latarki są znacznie bardziej zrównoważone. Świece i zwykłe lampiony to także świetne uzupełnienie narzędzi oświetleniowych zasilanych mechanicznie.
MRE i niepsująca się żywność

Ryback house

Są dni, kiedy ryby nie gryzą, a jeśli nie masz działającej lodówki wypełnionej świeżą żywnością, możesz zaopatrzyć się w posiłki gotowe do spożycia (MRE), a także inne niepsujące się produkty spożywcze.

Być może będziesz musiał być gotowy do życia z ziemi, jeśli pogoda uwięzi cię w twoim Tiny domu.

Każda chata rybacka powinna mieć co najmniej jedną szafkę pełną makaronu ramen, fasoli, suszonych mięs, zup i tym podobnych. Suszone owoce lub batony proteinowe to tylko niektóre z produktów, które zawsze powinieneś mieć pod ręką, aby nasycić się przed powrotem do kabiny.

Wniosek – Ryback house

Niezależnie od tego, czy budujesz, czy przebudowujesz mały dom na chatkę rybacką, jest dużo pracy do wykonania. Jednak traktuj każdy projekt jako okazję do poprawy jakości swoich wędkarskich doświadczeń, a będziesz gotowy w mgnieniu oka. Mamy nadzieję, że nasz przewodnik pomógł Ci stworzyć wymarzoną miejscowość wędkarską i życzymy obfitych połowów. Upewnij się, że jesteś bezpieczny w tych czasach, przez które wszyscy przechodzimy i baw się dobrze, chłopaki!

Blog domowy – warto poczytać