Jak zaprojektować i wyposażyć kuchnię marzeń

Projektowanie Twojej wymarzonej kuchni

Stworzenie kuchni na wymiar to najlepszy sposób na stworzenie niepowtarzalnego i spersonalizowanego projektu kuchni. Możesz zaprojektować swoją kuchnię zgodnie ze swoimi potrzebami i pragnieniami, aby stworzyć idealną przestrzeń dla Ciebie i Twojej rodziny. Nadal możesz zastosować niektóre z omówionych powyżej wskazówek, projektując swoją wymarzoną kuchnię. Budowa kuchni na wymiar to inwestycja, ale taka, która posłuży przez wiele lat. Możesz zaprojektować kuchnię, która pasuje do Ciebie i Twojej rodziny. Ponieważ to ty go zaprojektowałeś, masz gwarancję, że zrobi dokładnie to, co chcesz.

Dobrze jest samodzielnie narysować plan kuchni i mniej więcej zobaczyć, jak będzie wyglądać przestrzeń po jej zaaranżowaniu. Wtedy też łatwiej ocenić, czy wybrać meble na wymiar, czy kupić gotowe meble. Myśląc o tym, jak urządzić kuchnię, nie możemy zapomnieć o doborze koloru paneli i materiału, z którego są wykonane. Niezależnie od tego, czy jest to mała powierzchnia, czy duża powierzchnia, minimalistyczny styl z jasnymi kolorami sprawdzi się niezawodnie. Przy bardzo dużej kuchni możesz pozwolić sobie na więcej. W takim pomieszczeniu nawet marmurowy blat może wyglądać funkcjonalnie. Z kolei w małej kuchni po prostu niepotrzebnie zajmują zbyt dużo miejsca i przytłaczają całe wnętrze.

Kuchnia to coś więcej niż ściany i meble. Również wyposażenie. Jak narysować projekt kuchni wraz ze sprzętem kuchennym? Potraktuj sprzęt AGD jak mebel – lodówkę, piekarnik, zmywarkę, może pralkę – wystarczy narysować kwadrat i podpisać co jest czym. O dzieciach pisaliśmy w poprzednim akapicie, a to również jest bardzo ważne w kwestii sprzętu AGD. Jeśli masz w domu małe dzieci lub planujesz je mieć, pamiętaj o umieszczeniu piekarnika wysoko, zabezpieczeniu go lub porzuceniu. Podobny do płyty kuchennej lub płyty indukcyjnej. Wybierz dla nich miejsce niedostępne dla ciekawskich. Więcej informacji: Jak zabezpieczyć piekarnik przed dziećmi? Umieść małe urządzenia na następnej liście, ponieważ będziesz musiał zaplanować dla nich miejsce do przechowywania. Więc musisz znać jego ilość: Kuchenka mikrofalowa, Thermomix, Sokowirówka itp. Zapewnij również miejsce z rantem na czajnik, kuchenkę mikrofalową lub toster, aby uniknąć oparzeń małych dzieci.

Zaplanuj swoją wymarzoną kuchnię

Po włączeniu koniecznie przeczytaj instrukcję obsługi i wskazówki, którymi będziesz się pewnie kierować w naszym wirtualnym narzędziu do planowania kuchni. Aby Twoja wymarzona kuchnia nie stała pusta, masz kilka możliwości planowania: plan piętra można dowolnie dostosowywać; nie ma znaczenia, czy projektujesz aneks kuchenny, kuchnię w kształcie litery L, kuchnię w kształcie litery U czy G kuchnia w kształcie z blatem. Drzwi i okna można również dowolnie ustawiać.

Gdy ogólny projekt Twojej wymarzonej kuchni jest już w Twojej głowie, najlepiej jest go zwizualizować, zanim przystąpisz do remontu lub urządzania nowej kuchni. Możemy to zrobić za pomocą programu online. Wiele z nich można pobrać bezpłatnie. Bez wcześniejszego przygotowania możemy chwilowo wcielić się w rolę profesjonalnego projektanta wnętrz. W internecie możemy nawet znaleźć darmowe programy, które pozwalają zobaczyć naszą przyszłą kuchnię w 3D, ułatwiając nam podejmowanie różnego rodzaju decyzji.

Planując swoją wymarzoną kuchnię, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Ale najpierw rozważ te 5 wskazówek, które pomogą Ci zaplanować kuchnię. – Przestrzeń i układ – To jeden z najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu kuchni. Zdefiniuj przepływ swojej kuchni – gdzie umieścisz swoje urządzenia, zlewozmywak, stół jadalny i inne ważne elementy. – Styl projektowania – Projekt kuchni powinien być spójny z projektem reszty domu. Powinien płynnie łączyć się z resztą domu i odzwierciedlać Twoją osobowość. – Finanse – Budżetowanie to bardzo ważny aspekt przy planowaniu wymarzonej kuchni. Musisz wziąć pod uwagę koszt urządzeń, podłóg, szafek i innych materiałów, aby zaprojektować swoją wymarzoną kuchnię. – Przyszłe potrzeby – Projektując kuchnię, należy wziąć pod uwagę obecne potrzeby, ale należy również wziąć pod uwagę przyszłe potrzeby. Ponieważ Twój dom i styl życia zmieniają się z czasem, nie chcesz utknąć w kuchni, która nie pozwala na rozbudowę.

Blog domowy – warto poczytać