Jakie kwiaty doniczkowe pasują do salonu?

Róże do salonu

Do salonu warto wybrać kolorowe dekoracje, które nadadzą pomieszczeniu wyjątkowo gościnnej i relaksującej atmosfery. Stąd pomysł na świeże róże lub sztuczne słoneczniki na stole w jadalni. Bez względu na to, jaki kwiat wybierzesz na stół w salonie, pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji. Prawdziwe rośliny mogą potrzebować

Jakie rośliny doniczkowe lubią cień? Nie każdy może cieszyć się mieszkaniem lub domem skąpanym w słońcu od rana do wieczora. Czy to oznacza rezygnację z kwiatów w domu? Absolutnie nie! ! ! Biologia zawsze uczyła nas, że promienie słoneczne są niezbędne do fotosyntezy. Oczywiście, że jest. Jednak ludzie zawsze zapominają dodać, że rośliny różnią się zapotrzebowaniem na ilość docierającego do nich światła. Dlatego większość ludzi stara się mieć kwiaty na parapecie. Jednak nie wszystkie rośliny z tego korzystają. Niektóre kwiaty tolerują cień przy minimalnej ekspozycji na światło słoneczne.

Palmy do salonu

Palmy pięknie prezentują się w swoim naturalnym otoczeniu. Ale są też chętni do uprawy w pomieszczeniach. Ich wygląd dodaje pomieszczeniu egzotycznego akcentu. Chętnie znalazłyby się w gabinecie, poczekalni czy salonie. Palmy to także wspaniałe kwiaty do salonu czy sypialni.

Inną interesującą palmą, często uprawianą w naszych domach, jest palma kanaryjska, zwana palmą królewską. Ma charakterystyczny wygląd – duże, pierzaste, puste w środku liście wyrastające z pnia, które z wiekiem stają się zdrewniałe. Ta palma jest coraz częściej uprawiana nie tylko w pomieszczeniach, ale także w ogrodach.

Kwiaty doniczkowe do salonu

Drobne kwiatuszki w stylowych doniczkach doskonale wypełniają półki i regały, świetnie prezentują się na szafkach, a postawione na parapetach stanowią naturalny dodatek do otworów okiennych. Do małych salonów, w których nie ma miejsca na duże kwiaty doniczkowe, idealnym rozwiązaniem są małe rośliny.

Rośliny doniczkowe można ustawić na parapetach, komodach, szafach czy regałach. Wiele osób uwielbia kwiaty ze zwisającymi gałęziami na ścianie. Nie da się jednak ukryć, że kwietnik to jedno z najlepszych miejsc na rośliny doniczkowe. Zapewniają dużo miejsca i światła dla kwiatów. Łatwiej też o nie dbać, gdy są w zasięgu ręki. Niektóre odmiany wymagają częstego podlewania, ponieważ lubią wilgotną glebę; inne, które są często podlewane, szybko gniją. Latem potrzebuje między innymi obfitego podlewania. palmy, więc najlepiej wyeksponować je w zasięgu ręki. Dracaena potrzebuje ciepłego miejsca i wilgotnej gleby poza okresem spoczynku. Jeśli masz monsterę, nie wystawiaj jej na pełne słońce. Roślina ta lubi półcień i rozproszone światło. Najlepiej wybrać miejsce 2-3 metry od okna. Należy pamiętać, że monstera nie wymaga częstego podlewania. Od czasu do czasu można zetrzeć kurz z jego dużych zielonych liści.

Blog domowy – warto poczytać