Jak zabezpieczyć swój mały dom na kółkach

Kupno własnego domu wiąże się z wieloma obowiązkami. To coś więcej niż tylko sprawy finansowe. Bycie właścicielem domu obejmuje również sprawdzanie i utrzymywanie bezpieczeństwa i stanu domu. Jest to jeszcze bardziej zauważalne w przypadku większych domów, ponieważ wiąże się z większymi wydatkami na utrzymanie i zarządzaniem większą przestrzenią.

W związku z tym sensowne jest, że coraz więcej osób decyduje się obecnie mieszkać w mniejszych domach. Szczególnie małe domy na kółkach stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród młodych profesjonalistów. W końcu to coś więcej niż finansowe i psychologiczne obowiązki życia w większym domu. Mówi się, że znaczna liczba osób mieszkających w małych domach robi to dla zabawy. Budowanie własnych małych domów na kółkach może być ekscytujące, jeśli lubisz majsterkować.

Chociaż małe domki są urocze i wielu marzy o tym, aby w nich mieszkać, domy na kółkach mają wady. Zwykle te wady są kompromisem w stosunku do korzyści związanych z mieszkaniem w tak małym domu, jak łatwiejsze do opanowania zobowiązania finansowe i inne.

Na przykład, chociaż dobrze jest przenieść dom w dowolne miejsce, złą wiadomością jest to, że inne osoby mogą z nim uciec. Jakie więc praktyczne środki możesz zastosować, aby zapewnić, że Twój dom, a zwłaszcza mały domek na kółkach, nie zostanie skradziony przez złodziei i inne elementy przestępcze? Jakie praktyki bezpieczeństwa możesz zastosować, aby chronić swój dom?

Dobrą wiadomością jest to, że możesz podjąć kroki, aby zabezpieczyć swój mały dom na kółkach. Zapytani przez Porch.com udzieliliśmy szybkiej odpowiedzi poniżej, którą opublikowali w tym obszernym artykule o małym domu:

Jak mogę zabezpieczyć mój mały domek?

Jak wiele rzeczy, działania zapobiegawcze mają długą drogę. A jeśli chodzi o zabezpieczenie Twojego małego domu, nie powinieneś lekceważyć tego. Te trzy najważniejsze działania zapobiegawcze, które możesz podjąć, przeniosą Twoją maleńką grę o bezpieczeństwo w domu na wyższy poziom.

  1. Dodawanie blokad kół i/lub blokad zaczepu kulowego za każdym razem, gdy jesteś zaparkowany
  2. Instalowanie kamer bezpieczeństwa z obsługą Wi-Fi na zewnątrz i we wnętrzu Twojego małego domu
  3. Wyposażając swój mały dom w małe urządzenie śledzące GPS, takie jak Airtags, masz pewność, że zawsze będziesz dokładnie wiedzieć, gdzie znajduje się Twój mały dom.

Te proste, ale skuteczne środki ostrożności znacznie zmniejszą prawdopodobieństwo problemów związanych z bezpieczeństwem, a GPS jest solidnym zabezpieczeniem na wypadek, gdy ktoś zdecyduje się uciec z twoim małym domem.

Najlepsza część? Instalacja wszystkich trzech zajmuje bardzo mało czasu, a dzięki postępowi technologicznemu są również stosunkowo ekonomiczne.

Zach w Tinyhouse.com

Chociaż jest to szybka, pomocna odpowiedź, podzieliliśmy ją jeszcze bardziej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.
Tiny Home na kółkach do życia

  1. Spraw, aby Twój dom był mniej mobilny

Jedną z podstawowych strategii zabezpieczenia małego domu na kółkach jest zmniejszenie jego mobilności. Oczywiście możesz zbudować mały dom na fundamencie, ale możesz też tymczasowo postawić dom na stojakach lub blokach.

Możesz ukryć koła swojego malutkiego domu, aby złodzieje nie mogli manewrować i przenosić Twojego malutkiego domu. Ta metoda nie jest idealna, jeśli dużo podróżujesz z domem, ale jest tańszą i bezproblemową opcją dla każdego, kto przez jakiś czas mieszka w jednym miejscu.

Ostatnią metodą jest zablokowanie kółek Twojego małego domu za pomocą blokady kół. Policja drogowa używa podobnych narzędzi do samochodów, które są zaparkowane nielegalnie. Blokady kół wymagają specjalnych kluczy, aby można je było wyłączyć. Oferują bezpieczeństwo. Złodzieje potrzebowaliby ciężkiego sprzętu, aby wyjąć zamek i podważyć go. A to może zniechęcić większość nielegalnych aktorów, którzy planują wywieźć twój mały dom.

Z drugiej strony jedyną wadą tych zamków jest to, że ich zakup jest kosztowny. Jeśli jednak zauważysz, ile cennych rzeczy może stracić, gdy dom zostanie zabrany przez niedoszłych złodziei, wydane pieniądze mogą być warte zachodu.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zdecydujesz się przenieść swój dom w inne miejsce, możesz użyć haków i wciągników, które możesz kupić online jako dodatkowe zabezpieczenie.

  1. Użyj technologii globalnego systemu pozycjonowania (GPS)

Jeśli niedawno kupiłeś smartfon, być może będziesz musiał zainstalować aplikację do wyszukiwania telefonów, aby móc znaleźć go zdalnie, jeśli kiedykolwiek zostanie skradziony lub zgubiony. To samo dotyczy maleńkich domków na kółkach.

Jeśli kiedykolwiek złodzieje ominęli twoje zabezpieczenia, użycie urządzenia GPS umieszczonego w niewykrywalnym miejscu w twoim małym domu pomoże ci doprowadzić do jego właściwej lokalizacji. Różne firmy projektują różne urządzenia śledzące dostosowane szczególnie do małych domów, więc na rynku istnieje wiele opcji w zależności od Twoich wymagań.

Na większości z tych urządzeń można również znaleźć towarzyszące usługi monitorowania. Pozwala to na lepszy nadzór i inne. Zazwyczaj kosztują kilka dolarów miesięcznie jako subskrypcja. Posiadanie ich jest uważane za uczciwą ofertę, ponieważ dodają ci kolejną warstwę ochrony i bezpieczeństwa

Twój mały dom na kółkach.

Możesz nawet kupić tani smartfon z funkcją śledzenia lokalizacji, który możesz wykorzystać w swoim małym domku na kółkach. To bardziej metoda DIY. Aby to zrobić, musisz wybrać telefon, który jest trwały, ma długą żywotność baterii, jest kompaktowy i tym podobne. Możesz umieścić telefon w niepozornym miejscu, aby złodzieje go nie zauważyli i nie usunęli. Zastrzeżenie polega na tym, że od czasu do czasu będziesz musiał ładować baterię telefonu, aby była cały czas włączona.

  1. Zainstaluj domowe kamery bezpieczeństwa

Zainstalowanie kilku strategicznie rozmieszczonych kamer bezpieczeństwa na zewnątrz i wewnątrz małego domu może odeprzeć potencjalnych złodziei. Obecnie wiele domowych kamer bezpieczeństwa to urządzenia inteligentne i przesyłane strumieniowo do sieci.

Istnieją dwa rodzaje stylów kamer bezpieczeństwa: te, które używają cyfrowego rejestratora wideo (DVR) do lokalnego przechowywania filmów i te, które używają chmury do przesyłania filmów (tj. zdalny rejestrator DVR). Kamery korzystające z lokalnych rejestratorów wideo do przechowywania filmów mają wiele zalet. Po pierwsze, mogą pozwolić na wyższą jakość wideo i nie wymagają działania Internetu. Odzyskiwanie danych jest bardzo wygodne, ale może być konieczne przygotowanie oddzielnego urządzenia pamięci masowej na kopie zapasowe nagrań z monitoringu domu.

Z drugiej strony kamery podłączone do Internetu wymagają połączenia z Internetem, aby prawidłowo działać. Dzięki temu możesz przechowywać filmy poza witryną, gdzie nie mogą zostać zniszczone przez przestępców, którzy chcą ukraść Twój mały dom na kółkach. Internet lub sieć komórkowa w Twoim domu może wystarczyć, aby taka kamera zapewniła Ci większe bezpieczeństwo. Należy jednak pamiętać, że jeśli nie masz sieci domowej, kamery korzystające z sieci komórkowej są znacznie droższe i będziesz musiał uzyskać plan lub pakiet danych, który może objąć domowe kamery bezpieczeństwa.
Wniosek

Mały dom może być fajnym miejscem do życia, zwłaszcza dla wielu młodych profesjonalistów lub nadziei właścicieli domów, którzy nie mogą kupić większego domu lub wolą prowadzić mobilny i niekonwencjonalny styl życia. Podobnie, istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie swojego małego domu na kółkach, jeśli zdecydujesz się go kupić w najbliższej przyszłości lub sam posiadasz jednostkę, gdy to czytasz. Zwróć uwagę na powyższe informacje jako odniesienie do zabezpieczenia swojego małego domu na kółkach.

Blog domowy – warto poczytać