5 wskazówek, jak wybrać odpowiedni kredyt hipoteczny do swojej sytuacji

Dom na kontrakcie

Wybór kredytu hipotecznego, który jest odpowiedni dla każdej sytuacji, w jakiej się znajdujesz, może być sporym wyzwaniem. Wszystko zależy od kondycji Twoich finansów, czyli Twojej zdolności kredytowej, dochodów, historii kredytowej i statusu zatrudnienia.

Co więcej, z wyjątkiem sytuacji, gdy płacisz za dom gotówką, znalezienie odpowiedniego domu to tylko połowa trudności, z którymi będziesz musiał się zmierzyć, gdy będziesz chciał kupić dom. Jeśli nie możesz zapłacić całej ceny gotówką, będziesz musiał szukać kredytów hipotecznych, które pomogą Ci kupić wymarzony dom lub nieruchomość.

Ponadto kredyty hipoteczne nie są pożyczkami, które można spłacić w krótkim czasie; większość z nich rozciąga się na długi okres. Musisz więc znaleźć pożyczkę, która idealnie pasuje do Twojej sytuacji, biorąc pod uwagę Twój budżet i potrzeby.

W tym artykule powtórzymy wszystkie wskazówki, których potrzebujesz, aby wybrać kredyt hipoteczny, który pasuje do każdej sytuacji, w której się znajdujesz.

Oceń swoją sytuację

Zanim zaczniesz szukać opcji kredytu hipotecznego, musisz najpierw ocenić swoją sytuację i ustalić, który kredyt hipoteczny pasowałby do twoich okoliczności. Oceniając swoją sytuację, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Przede wszystkim rodzaj kredytu hipotecznego, który wybierzesz, będzie zależał od kosztu domu, który chcesz kupić lub po prostu kosztu domu. Musisz więc określić lokalizację i rodzaj domu, który chcesz kupić.

Po drugie, Twoja zdolność kredytowa, historia kredytowa i kwota, którą chcesz zapłacić jako zaliczkę, będą miały wpływ na to, ile pieniędzy otrzymasz. Ponadto osoby z wysoką zdolnością kredytową i pozytywną historią kredytową zwykle otrzymują kredyty hipoteczne o niższym oprocentowaniu.

Ponadto, gdy zapłacisz dużą sumę za zaliczkę, kwota odsetek, które musisz zapłacić za nadgodziny, zmniejsza się.

Na koniec musisz zdecydować, jak długo chcesz zostać w domu, ponieważ może to wpłynąć na rodzaj kredytu hipotecznego, który wybierzesz. Z tego powodu kredyt hipoteczny o zmiennej stopie procentowej nie jest zalecaną opcją, jeśli planujesz pozostać w domu przez długi czas.

Określ swój budżet

Jest to jedna z pierwszych rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem procesu ubiegania się o kredyt hipoteczny. Kupno domu jest jednym z najważniejszych zakupów, jakie kiedykolwiek zrobisz w całym swoim życiu, więc musisz dokładnie przemyśleć, zanim się na to zdecydujesz.

Co więcej, większość pożyczkodawców to marketerzy i chcieliby zarabiać na tobie dzięki twojej pożyczce, więc czasami mogą zatwierdzić pożyczkę wyższą niż to, na co możesz sobie pozwolić. Aby temu przeciwdziałać, musisz upewnić się, że ustalasz budżet mieszkaniowy na każdy miesiąc przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny.
Rozważ opcje pożyczki

Dom na sprzedaż

Teraz, gdy wiesz, ile pieniędzy możesz wydać na dom (budżet) i oceniłeś swoją sytuację, możesz zacząć rozważać różne opcje pożyczki. Przeglądając liczne opcje pożyczek, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy

Najpierw musisz zdecydować, jak długo będziesz chciał spłacać pożyczkę. Jeśli chcesz wydłużyć czas kredytowania (20-30 lat), oznacza to, że będziesz musiał dokonywać mniejszych miesięcznych płatności, dodatkowo płacić odsetki i spłacać pożyczkę w wolniejszym tempie.

Ale przy krótszym czasie kredytowania (10-15 lat) Twoje miesięczne płatności są wyższe, stopy procentowe są niższe i możesz spłacić pożyczkę szybciej. Jeśli chcesz szybko zbudować kapitał, wskazana jest krótsza pożyczka.

Po drugie, trzeba wziąć pod uwagę różne rodzaje pożyczek. Każdy kredyt hipoteczny ma swoje wymagania. Możesz zdecydować się na pożyczkę konwencjonalną, jeśli masz bardzo dobrą zdolność kredytową, pożyczkę typu jumbo, jeśli planujesz kupić luksusowy dom, pożyczkę FHA, jeśli Twoja zdolność kredytowa nie jest tak dobra i chcesz otrzymać pożyczkę wspieraną przez rząd i pożyczka VA, jeśli jesteś weteranem lub jesteś z nim spokrewniony.

W końcu zdecydowałeś, ile zapłacisz jako zaliczkę. Jeśli dokonasz płatności niższej niż 20%, istnieje duże prawdopodobieństwo, że otrzymasz wyższą stopę procentową i możesz być zobowiązany do wykupienia prywatnego ubezpieczenia hipotecznego. Jeśli jednak dokonasz płatności w wysokości 20% i wyższej, pożyczkodawca będzie skłonny dać ci lepszą i niższą stopę procentową.

Rozważ oprocentowanie pożyczki

Musisz wziąć pod uwagę oprocentowanie kredytu hipotecznego, o który chcesz się ubiegać. Istnieją dwie kategorie oprocentowania kredytów hipotecznych. Są to kredyty hipoteczne o stałym i regulowanym oprocentowaniu.

Na początek, w przypadku kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu, wszystkie miesięczne spłaty kredytu hipotecznego są takie same przez cały okres kredytowania. Ponadto twoje stopy procentowe pozostają takie same, niezależnie od tego, czy stopy spadają, czy rosną przez cały okres kredytowania.

Ponadto w przypadku regulowanych kredytów hipotecznych stopa procentowa i miesięczne spłaty kredytu hipotecznego nie pozostają takie same przez cały okres kredytowania. Początkowo może być niska, ale jeśli stopa procentowa kiedykolwiek będzie się zmieniać w okresie kredytowania, wówczas Twoje miesięczne spłaty kredytu hipotecznego również będą się zmieniać.

Wyszukaj i porównaj kredytodawców hipotecznych

Wskazane jest, aby wyszukać wielu pożyczkodawców i porównać ich stopy procentowe przed wybraniemhipoteka. Możesz także spróbować poprosić znajomych i rodzinę o polecanych pożyczkodawców.

Co więcej, posiadanie wielu opcji do wyboru da ci przewagę podczas negocjacji, a będziesz w stanie zrozumieć i porównać wszystkie swoje opcje.

Ponadto doświadczeni kredytodawcy doradzą, które opcje finansowania są najkorzystniejsze. Uzyskanie kredytu hipotecznego to ogromna sprawa, więc musisz czuć się wystarczająco komfortowo, aby zapytać pożyczkodawcę o koszty zamknięcia, stopy procentowe i opcje pożyczki.

Bez względu na twoją sytuację lub okoliczności, wybór kredytu hipotecznego jest naprawdę ważną decyzją, więc musisz przeprowadzić odpowiednie badania i mądrze wybrać.

Oprócz stopy procentowej musisz wziąć pod uwagę każdy rodzaj kredytu hipotecznego, czas potrzebny na jego spłatę, historię kredytową i punktację, budżet mieszkaniowy oraz różnych kredytodawców hipotecznych.

Te wskazówki pomogą i poprowadzą Cię do podjęcia świetnej decyzji, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego kredytu hipotecznego dla Twojej sytuacji lub okoliczności.

Blog domowy – warto poczytać