Ile kosztuje suszenie kukurydzy ?

Suszenie kukurydzy to klasyczny sposób na konserwowanie żywności z roku na rok. Metoda wykorzystuje środowisko powietrza do powolnego usuwania wody z kukurydzy. Całkowicie wyschnięta kukurydza utrzymuje się przez wiele lat bez psucia. Ponadto rolnicy, którzy chcą sprzedać swoją kukurydzę, mogą ją suszyć na swojej posesji, nie powodując szkód w swoich uprawach.

Ile kosztuje suszenie kukurydzy

Zastanówmy się, ile kosztuje suszenie kukurydzy w domu. Po pierwsze, będziesz potrzebować dużego obszaru do procesu. Będziesz także potrzebował sprzętu do suszenia kukurydzy i źródła powietrza, takiego jak wentylator lub okno AC. Będziesz chciał nosić odzież ochronną i okulary, ponieważ pył powstały w tym procesie jest toksyczny. Podczas suszenia kukurydzy należy również trzymać zwierzęta z dala od tego obszaru.

Ile kosztuje suszenie kukurydzy

Hodowcy łusek, którzy chcą sprzedawać swoją kukurydzę, mogą obniżyć koszty, susząc własne produkty. Mogą to zrobić, znajdując spokojne miejsce na swoje plony i umieszczając je na ekranie lub plandece. Następnie powinni przykryć go czystymi, nieprzepuszczającymi powietrza materiałami, aby zablokować szkodniki i światło słoneczne. Aby uzyskać najlepsze wyniki, mogą również chcieć przykryć swoje uprawy warstwą czystego siana lub liści. Pomoże to utrzymać produkt w czystości podczas procesu suszenia.

Ile kosztuje suszenie kukurydzy

Aby obniżyć koszty wysyłki kukurydzy, sprzedawcy powinni usunąć kolby i jedwab ze swoich produktów przed ich odwodnieniem. Osoby, które uprawiają własne produkty, powinny również usunąć jedwab, ponieważ pomaga to w jego trwałości podczas przechowywania. Mogą to zrobić, pocierając produkt między warstwami grubej tkaniny lub używając staromodnej płuczki do kukurydzy. Jedwab pomoże promować zdrowe uprawy, gdy zostanie zastosowany jako nawóz organiczny w Twoim ogrodzie.

Ile kosztuje suszenie kukurydzy

Aby obniżyć koszty suszenia kukurydzy w domu, rozważ rozpoczęcie suszenia w dobrze wentylowanym miejscu z dobrym oświetleniem i odzieżą ochronną. Następnie rozłóż kukurydzę tak, aby nie dotykała żadnej części sprzętu. Chroń swoje produkty przed głodnymi szkodnikami za pomocą czystych liści lub siana na ekranie lub plandece. Na koniec usuń jedwab i kolby z produktów przed ich suszeniem, aby przetrwały dłużej podczas przechowywania. Suszenie kukurydzy to ekologiczny sposób na zachowanie zbiorów!

Blog domowy – warto poczytać