Jak zmodernizować ogrzewanie lub instalację elektryczną w domu

Zmodernizuj ogrzewanie domu lub instalację elektryczną

Jeżeli przy okazji remontu chcemy zamontować sprzęty dużej mocy – garnki do gotowania ryżu, bezzbiornikowe podgrzewacze wody, grzejniki elektryczne – nie tylko instalacja wewnętrzna, ale również połączenie między domem a siecią może wymagać przeglądu i przeglądu . możliwe zmiany. Stare były wykonane z cienkiego drutu i nadawały się do małych (jak na dzisiejsze realia) obciążeń. Zdarza się nawet, że połączenie jest tylko jednofazowe zamiast trójfazowe. Jeśli tego nie zmienisz, nie musisz rozważać zwiększenia obciążenia.Niektórych urządzeń (trójfazowych) nie można w ogóle zainstalować.

Jak powinien wyglądać proces modernizacji instalacji centralnego ogrzewania w domu jednorodzinnym? Mam cztery pokoje, wysokość 2,88 m, piec 1,4 kW (paliwo węgiel kamienny) w piwnicy, aw każdym pokoju grzejniki żeliwne. Instalacja składa się z grubych rur, które prowadzą na strych i pełnią funkcję otworów wentylacyjnych dla pionów. Część okien została wymieniona na okna PCV.

W procesie modernizacji instalacji centralnego ogrzewania w takich wysokościowcach polecam rozpocząć od wykonania sufitów podwieszanych z profili metalowych oraz tynku kartonowo-gipsowego. Pozwoli to obniżyć sufit o 28cm do wysokości 2,6m. Dlatego kubatura pomieszczenia zmniejszy się o 10%. Flizelina o grubości 25 cm umieszczona pomiędzy starym a nowym sufitem skutecznie zatrzyma ciepło w pomieszczeniu. Kolejnym krokiem powinno być zaizolowanie rur doprowadzających i odprowadzających wodę znajdujących się w piwnicy kotłowni.

Zainstaluj ogrzewanie domu lub instalację elektryczną

Przed zakupem jednego lub kilku urządzeń o odpowiedniej mocy wymaganej do izolacji wewnętrznej o określonej kubaturze konieczne jest dostosowanie naszej instalacji elektrycznej do bezawaryjnej pracy nowego rodzaju ogrzewania. Jak przygotować?

Jakie urządzenia planujemy mieć w domu. Zwłaszcza te o dużej mocy, przepływowe podgrzewacze wody, elektryczne urządzenia do gotowania ryżu, kotły elektryczne i kotły do ​​przechowywania wody. Jeśli nie, wystarczy podłączona moc 12-15 kW, podgrzewacz przepływowy może mieć moc do 20 kW. Może zaistnieć potrzeba zmiany umów z dostawcami energii, a nawet może być wymagane nowe podłączenie do sieci elektrycznej w celu podłączenia domu do sieci;

Pierwsza opcja ogrzewania domu fotowoltaiką jest chyba najbardziej intuicyjna: wystarczy całkowicie zamienić ogrzewanie domu na energię elektryczną, a wtedy zainstalowanie takiej ilości paneli fotowoltaicznych pokryje całkowite zużycie energii elektrycznej do ogrzania budynku w ciągu roku. w ciągu roku w środku.

Blog domowy – warto poczytać