Czy powinieneś wynająć mały dom podczas przeprowadzki do pracy?

Więc przeprowadzasz się do nowego miasta w poszukiwaniu pracy; jest tyle rzeczy, które muszą się teraz wydarzyć! Będziesz całkowicie zagubiony, jeśli nie prześledzisz prawidłowo procesu relokacji. Musisz znaleźć miejsce do życia, osiedlić się w nowej okolicy, poznać nowych ludzi, przyzwyczaić się do nowego sklepu spożywczego i wiele więcej! Czasami najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest wynajęcie domu w tym nowym mieście, dopóki się nie osiedlisz. Coraz popularniejszą opcją do rozważenia jest mały dom.

Mały dom jest dokładnie tym, na co brzmi: małym domem. Domy te mają zwykle mniej niż 500 stóp kwadratowych, co czyni je ułamkiem wielkości tradycyjnego domu. Ale nie daj się zwieść małym rozmiarom – małe domy mogą być tak samo wygodne i funkcjonalne jak tradycyjne domy.

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć wynajęcie małego domu podczas przeprowadzki do pracy. W tym artykule przedstawimy te kwestie, które pomogą Ci zdecydować, czy mały dom może być dla Ciebie odpowiedni!

Dlaczego warto wynająć przed zakupem?

Po pierwsze, dlaczego w ogóle miałbyś rozważyć wynajęcie domu, zanim wskoczysz i kupisz miejsce w swoim nowym mieście? Oto tylko kilka powodów, dla których warto rozważyć wynajęcie domu, zanim od razu kupisz dom, bo poważnie nadwyrężysz swoje finanse:

Możesz nie być pewien nowego miasta, do którego się przeprowadzasz i chcesz poświęcić trochę czasu na jego poznanie, zanim zdecydujesz się na zakup.
Możesz nie być pewien tej pracy, którą podejmujesz – może nie do końca jest to, czego oczekiwałeś.
Wynajem daje swobodę poruszania się bez kłopotów i kosztów związanych ze sprzedażą domu.
Być może nie masz jeszcze kredytu lub zaliczki na zakup domu. Jak urządzić taras ?
Wynajem może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy podczas oczekiwania na zakup domu na zawsze.

Czego mogę oczekiwać od małego domu?

Piękno małych domów polega na tym, że są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. Czego dokładnie można oczekiwać od małego domu? Opisaliśmy to dla Ciebie tutaj:

Układ

Małe domy zazwyczaj mają jedną lub dwie sypialnie, co jest idealne dla par lub osób samotnych. Kuchnia i część dzienna są często łączone w jedną otwartą przestrzeń, co tworzy przytulną i wygodną przestrzeń. Zwykle jest tam mała łazienka z prysznicem, a wiele małych domów ma poddasze, które można wykorzystać jako dodatkową sypialnię lub schowek.

Udogodnienia

Ponieważ małe domy stają się coraz bardziej popularne, istnieje coraz więcej opcji udogodnień w tych małych domach. Można znaleźć malutkie domki z wi-fi, klimatyzacją, a nawet telewizją satelitarną. Jednak nie wszystkie małe domy mają te udogodnienia, więc jeśli są one dla Ciebie ważne, koniecznie zapytaj o nie przed wynajmem.

Rozmiar

Małe domy mają różne kształty i rozmiary, ale większość z nich ma mniej niż 500 stóp kwadratowych. Może to być za lub przeciw, w zależności od Twoich potrzeb. Jeśli szukasz dużo miejsca, mały dom może nie być właściwym wyborem dla Ciebie. Ale jeśli ograniczasz lub chcesz żyć w sposób bardziej zrównoważony, mały dom jest idealny!

Plusy i minusy małego domu

Istnieje wiele zalet i wad wynajmu małego domu, tak jak w przypadku wynajmu każdego innego rodzaju mieszkania. Oto kilka rzeczy do przemyślenia:

Zalety

Mniejsze domy są zazwyczaj tańsze w wynajmie niż tradycyjne domy.
Małe domy są często tańsze w utrzymaniu niż tradycyjne domy.
Małe domy są często łatwiejsze do przenoszenia niż tradycyjne domy – mniej pakowania i mniej rozpakowywania!
Małe domy mogą być świetnym sposobem na bardziej zrównoważone życie.

Wady

Małe domy mogą nie mieć wszystkich udogodnień, do których jesteś przyzwyczajony w tradycyjnym domu.
Małe domy mogą być trudne do umeblowania, zwłaszcza jeśli masz dużo rzeczy.
Te małe domy nie są tak popularne jak tradycyjne domy i mogą być trudne do znalezienia w niektórych obszarach.

Jeśli zastanawiasz się nad wynajęciem małego domu podczas przeprowadzki do pracy, rozważ wszystkie za i przeciw, aby sprawdzić, czy jest to dla Ciebie właściwa decyzja. Pamiętaj, że każda sytuacja jest inna, więc mogą istnieć inne ważne dla Ciebie czynniki, które nie zostały tutaj wymienione.

Kto powinien wynająć mały domek?

Jeśli masz czworo dzieci, dwa psy i kota, prawdopodobnie nie szukasz małego domu. Biorąc to pod uwagę, małe domy są świetną opcją dla szerokiej grupy demograficznej ludzi, od samotnych pracujących profesjonalistów, przez nowożeńców, po emerytów.

Jeśli jednak masz dużą rodzinę i szukasz pracy w nowym mieście, łatwiej będzie przeprowadzić się etapami. Co to znaczy? Oznacza to, że być może ten, kto podejmuje nową pracę, najpierw udaje się do nowego miasta, wynajmuje przytulny mały domek na kilka miesięcy, aw międzyczasie szuka bardziej odpowiedniego domu.

Znalezienie wymarzonego domu może być trudne, zwłaszcza z tymi wszystkimi dziećmi, kotami i psami! Wynajęcie małego domu i poznanie nowego miasta przed sprowadzeniem całej ekipy może być świetnym sposobem na przeszukanie ofert nieruchomości w poszukiwaniu domu, który się nadajeg, aby pomieścić całą Twoją rodzinę!

Jak widać, wynajmując mały dom, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Zważ zalety i wady i sprawdź, czy ten typ mieszkania jest dla Ciebie właściwym wyborem. I pamiętaj, zawsze skonsultuj się z agentem nieruchomości, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat domów (dużych lub małych!) dostępnych w Twojej okolicy.

Blog domowy – warto poczytać