Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zorganizować maleńką przestrzeń jak profesjonalista

Małe domy stały się trendem od czasu spowolnienia gospodarczego w 2008 roku. Ludzie uważają je za dobrą opcję do porządkowania, zmniejszania i prostego życia. Jest również tańszy niż duże domy, energooszczędny i łatwy w utrzymaniu czystości.

Chociaż zdobycie małego domu jest kuszące, niewielka przestrzeń, która się z nim wiąże, jest prawdopodobnie jednym z głównych problemów.

Zorganizowanie swoich rzeczy na małej przestrzeni to wielkie wyzwanie, a sprawienie, by było to przyjemne, jest jeszcze trudniejszym zadaniem do wykonania. Na szczęście istnieją hacki, które mogą ci pomóc, takie jak wybór odpowiednich mebli i wykorzystanie ścian i drzwi, aby mieć zorganizowane miejsce.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w małym mieszkaniu, jesteś już właścicielem małego domu, czy planujesz go kupić, udzielimy Ci więcej wskazówek dotyczących organizacji i sposobów przechowywania, aby Twoja mała przestrzeń była zorganizowana, a jednocześnie estetyczna.

Jak zmaksymalizować przestrzeń w małym domu?

Mały domek ma niewielką przestrzeń. Maksymalizacja powierzchni w twoim małym domu może być przytłaczająca, zwłaszcza jeśli musisz zabrać ze sobą wiele rzeczy.

Możesz jednak zrobić więcej na mniejszej przestrzeni, jeśli włączysz minimalizm, zrównoważony rozwój i wielofunkcyjność do wnętrza swojego małego domu.

Oto sposoby maksymalizacji przestrzeni w małym domu:

Żyj minimalistycznym stylem życia, w którym mantrę mówi się, że mniej znaczy więcej. Pozwala ocenić Twoje pragnienia i potrzeby. Ocena może ostatecznie pomóc w oczyszczeniu i usunięciu niepotrzebnych rzeczy ze swojego stylu życia.

Porządkowanie może zwolnić trochę miejsca, które jest przydatne do innych rzeczy. Może to pomóc Ci zmaksymalizować przestrzeń na rzeczy, których potrzebujesz i chcesz w swoim życiu oraz pomóc w osiągnięciu bardziej zorganizowanego domu.

Oprócz usuwania bałaganu możesz pomalować wnętrze domu jasnymi, neutralnymi kolorami. Sprawi, że pomieszczenie wyda się bardziej rozświetlone, będzie wydzielać relaksujące wibracje i będzie wyglądało na bardziej przestronne.

Dodanie luster sprawi, że Twoja przestrzeń będzie większa i lżejsza. Może nadać Twojej okolicy osobowość lub piękno, nie zajmując dużo miejsca.

Zrównoważone życie może również zmaksymalizować przestrzeń w Twoim domu, zwłaszcza w kuchni. Posiadanie owoców i warzyw zamiast paczkowanych i mrożonych produktów spożywczych pozwoli zaoszczędzić miejsce w lodówce, ponieważ wymagają one mniej miejsca w lodówce niż produkty mięsne.

Sadzenie owoców i warzyw poza domem może zapewnić łatwy dostęp do świeżej żywności bez zajmowania zbyt dużej ilości miejsca w kuchni. Oprócz oszczędności miejsca pozwala zaoszczędzić pieniądze, rzadziej kupując artykuły spożywcze i prowadząc zdrowszy tryb życia.

Dzięki zrównoważonemu życiu w małym domu możesz zmniejszyć swój ślad węglowy i wydłużyć czas spędzany na świeżym powietrzu.

Wybór mebli wielofunkcyjnych to świetny sposób na maksymalizację przestrzeni. Meble wielofunkcyjne mogą pełnić jednocześnie dwie funkcje w jednym korpusie. Jest więc bardzo funkcjonalny, oszczędza miejsce i daje miejsce na inne niezbędne rzeczy.

Kupując meble, zastanów się nad swoją przestrzenią i wybierz meble o różnym przeznaczeniu, odpowiednie do Twoich potrzeb. Możesz kupić małe meble, które zmieszczą się w Twojej małej przestrzeni i uniknąć bałaganu spowodowanego przez zbyt duże elementy. Niektóre z małych mebli, które możesz kupić, to kompaktowe krzesła, stoły do ​​gniazdowania i podnóżki do przechowywania.

Jednak inni uważają, że duże meble są lepsze niż małe, ponieważ małe mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało na jeszcze mniejsze. Zakup kilku większych mebli może sprawić, że Twój pokój stanie się bardziej okazały i ukryć brzydkie rzeczy, takie jak przewody i skrzynki kablowe. Ponadto zakup mebla z odsłoniętymi nogami może stworzyć iluzję większej i bardziej dostępnej przestrzeni w twoim pokoju.

To, czy kupujesz małe czy duże meble, zależy od Twoich preferencji i planów wnętrza. Możesz również dostosować meble, aby zmieściły się w wyznaczonej części domu.

Oprócz mebli do rozważenia są również urządzenia AGD. Wybierz najlepsze małe urządzenia do swojego domu, które zaoszczędzą miejsce i sprawią, że Twoje życie będzie wygodne i wygodne.
Patrząc w dół z małego strychu domu z półkami do przechowywania
Zobacz Mogote autorstwa Baluchon Tiny House
Skuteczne pomysły na organizację życia na małej przestrzeni

Teraz, gdy wiesz, jak zmaksymalizować swoją przestrzeń, nadszedł czas, aby skupić się na efektywnym organizowaniu swoich rzeczy. Oto porządkowanie pomysłów na życie na małej przestrzeni:

Porada 1: Zmniejsz ilość

Zmniejszenie liczby posiadanych rzeczy może pomóc Ci uporządkować przedmioty i wybrać to, czego jeszcze potrzebujesz. Mniejsze rzeczy są też łatwiejsze do zaaranżowania.

Zastanów się nad swoim stylem życia i codziennymi czynnościami, aby wiedzieć, czego najbardziej potrzebujesz, aby utrzymać swój styl życia. Następnie pozbądź się rzeczy, których nie potrzebujesz.

Jeśli masz za dużo czegoś, np. długopisów, trzymaj w swojej kolekcji tylko te najlepsze. Jeśli weźmiesz jeden przedmiot do swojego domu, musisz również wyjąć jeden przedmiot. Miej obszar lub pojemnik, w którym umieścisz tZawiasy, których już nie chcesz zachować, aby ułatwić rzucanie lub przekazywanie darowizn.

Porządkowanie może być na początku trudne, ale jest to umiejętność, którą musisz doskonalić, mieszkając w małym domu. Dzięki temu osiągniesz wolne od bałaganu, zorganizowane i bezstresowe środowisko w małym domu.

Porada 2: Zachowaj dostęp do najczęściej używanych materiałów

Utrzymywanie dostępu do najczęściej używanych przedmiotów oszczędzi czas na ich znajdowanie i zapobiegnie bałaganowi i nieporządkowi.

Dobrym miejscem może być półka za zamkniętymi drzwiami lub kosze pod spodem, na których można szybko włożyć i wyjąć z przestrzeni.

Możesz również trzymać buty, które często nosisz w pobliżu drzwi, aby mieć do nich łatwy dostęp.

Porada 3: Wykorzystaj ściany

Ściany są zwykle niewykorzystanymi zasobami domu. Jest to typowo do wieszania obrazów. Ale możesz zrobić o wiele więcej ze ścianami w swojej małej przestrzeni.

Możesz powiesić swoje ulubione kolekcje zamiast trzymać je w szafie. Niektóre z rzeczy, które możesz umieścić na ścianach, to czapki, obrazy, rowery i inne.

Zamiast kupować lampy stołowe, możesz wybrać lampy naścienne, aby zaoszczędzić miejsce. Możesz również mieć donicę ścienną, aby wyeksponować swoje rośliny domowe, nie zajmując dużo miejsca w domu.

Mądrze wykorzystując swoje ściany, nie tylko oszczędzasz miejsce, ale także estetycznie organizujesz rzeczy.

Porada 4: Użyj haczyków

Haczyki to najlepsze narzędzia do przechowywania przedmiotów codziennego użytku, gdy nie są używane. Ta sztuczka maksymalizuje również często pomijane przestrzenie, takie jak bok lodówki i ściany.

Za pomocą haczyków możesz powiesić na ścianie przedmioty, aby uporządkować kolekcję, którą zdecydowałeś się wystawić. Służy do wieszania innych rzeczy, takich jak biżuteria, klucze, szalik, płaszcz i torebka. Wiszące wieszaki na ręczniki mogą zmniejszyć bałagan w Twojej przestrzeni.

Możesz zainwestować w piękne haczyki, które będą służyć jako ładne dekoracje do domu, gdy nie są używane.

Porada 5: Rozważ pion

Gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca na podłodze, pionowe przestrzenie zapewnią Ci rozwiązania organizacyjne w Twoim małym domu.

Możesz wykorzystać swoją pionową przestrzeń, mając pegboard. Pegboard w kuchni umożliwia powieszenie przyborów kuchennych i narzędzi, aby mieć do nich łatwy dostęp.

Pegboard umieszczony w miejscu pracy lub w innych miejscach w domu może służyć jako narzędzie do porządkowania zapasów lub akcesoriów bez zajmowania miejsca.

Spróbuj także dostosować półki do narożników lub przestrzeni nad łóżkiem. Zabudowa od podłogi do sufitu jest również najlepsza do maksymalizacji przestrzeni w pionie. W ten sposób możesz mieć więcej miejsca na inne rzeczy, a porządkowanie przedmiotów może być łatwe.

Wskazówka 6: Zejdź nisko

Jeśli nie możesz zejść wysoko, możesz zejść nisko w organizowaniu swoich rzeczy. W przeciwieństwie do przechowywania w pionie ułożenie rzeczy pod spodem jest bardziej dostępne, łatwe do przechowywania i łatwe do czyszczenia, ponieważ jest w zasięgu ręki.

Wykorzystaj przestrzeń pod łóżkiem do przechowywania rzeczy osobistych. Możesz również wykorzystać obszar pod meblami z odsłoniętymi nogami.

Dostosowanie szafek lub szuflad pod schodami to również dobra opcja.

Porada 7: Skorzystaj z drzwi

Drzwi to również narzędzia organizacyjne, jeśli nie masz już wolnego miejsca. Przód, tył, a nawet góra drzwi mogą być miejscem na więcej rzeczy.

Dodaj haczyki przed drzwiami szafy, aby uzyskać więcej miejsca na powieszenie. Możesz także dostosować strefy zrzutu przed drzwiami, które pomogą Ci uporządkować i przechowywać swoje rzeczy.

Jeśli chodzi o tylną część twoich drzwi, są wiszące caddies z różnymi stylami i materiałami, których możesz użyć. Wybierz ten o preferowanym stylu i funkcjonalności, której potrzebujesz.

Spróbuj też zainstalować lub dostosować półkę lub szafkę nad drzwiami, aby mieć więcej miejsca w swoim małym domu.

Wskazówka 8: Bądź zaradny

Organizując swoje rzeczy w swoim maleńkim domu, nie musisz kupować więcej rzeczy, które Ci pomogą. Czasami możesz wykorzystać przedmioty, których już nie potrzebujesz, przetwarzając je i ponownie wykorzystując jako narzędzia organizacyjne.

Na przykład możesz użyć spinaczy do zawieszania rzeczy zamiast kupować haczyki. Możesz również użyć jednego z krzeseł jako stolika bocznego, zamiast kupować je.

Bycie zaradnym nie tylko zwalnia miejsce, ale także oszczędza pieniądze i środowisko.
Rozwiązania do przechowywania dla małych przestrzeni

Oto kilka rozwiązań do przechowywania dla małych przestrzeni:
Kosze

Kosze to stylowe rozwiązanie do przechowywania rzeczy, które chcesz ukryć, takich jak przedmioty codziennego użytku, zwłaszcza przed nieoczekiwanymi gośćmi.

Pomaga również sortować rzeczy według członka rodziny i według funkcjonalności przedmiotu.

Wybierz kosze o prostokątnych kształtach, aby zmaksymalizować przestrzeń w swoim małym domu, ponieważ okrągłe kosze szybko zwiększają niewykorzystaną przestrzeń. Następnie wyznacz koszyk dla każdej kategorii swoich rzeczy, aby przyspieszyć organizację.

Możesz trzymać kosz pod łóżkiem, segregować go w schowkach lub układać na półkach.

Zaletą koszy jest to, że mają szeroką gamę stylów, które pasują do Twojego stylu wystroju.

Wbudowane półki

Wbudowane półki mogą zapewnić więcej możliwości przechowywania nawet w małym domu. Te wbudowane lub niestandardowe półki są dostosowane do Twoich potrzebpotrzeby i określony obszar w Twoim domu.

Pływające otwarte regały zapewniają dodatkową przestrzeń do przechowywania rzeczy podczas ich dzielenia.

Tymczasem półki narożne pozwalają zmaksymalizować przestrzeń w rogu pokoju na potrzeby przechowywania. Półki narożne doskonale nadają się do przechowywania przyborów toaletowych lub leków.

Półka nad drzwiami lub półka od ściany do ściany to również kreatywne rozwiązanie do przechowywania i porządkowania twoich rzeczy. Oprócz uwolnienia miejsca, pozwala również na wyeksponowanie posiadanego dobytku. Możesz ich używać do książek, bibelotów, zdjęć i innych bibelotów.
Za drzwiami do przechowywania

Nawet szafa i drzwi szafy mogą być rozwiązaniem do przechowywania małych przedmiotów w twoim małym domu.

Dodanie pojemników w drzwiach szafki łazienkowej zapewnia miejsce, w którym przechowujesz rzeczy, które zwykle chwytasz, takie jak produkty do stylizacji włosów.

Dodanie miejsca do przechowywania za drzwiami szafy daje również miejsce na inne niezbędne przedmioty, takie jak małe torby i portfele.

Na drzwiach szafy i szafy można zamontować kosze i kosze z cienkiego drutu. Jeśli nie lubisz wkręcać niczego w drzwi, możesz wypróbować regały naddrzwiowe.

Przechowywanie pod spodem

Spraw, aby Twoje schody, łóżko i podłoga były uniwersalne, dodając szuflady do przechowywania rzeczy pod spodem w dowolnym miejscu w swoim małym domu. Utrzymuje cenne rzeczy dostępne, ale poza zasięgiem wzroku.

Możesz dostosować swoje schody, aby mieć szuflady i szafki do przechowywania. Jednostki te stanowią idealne rozwiązanie do przechowywania sprzętu outdoorowego, zabawek, butów i rzeczy.

Szuflady pod siedzeniami służą jako ukryte schowki, utrzymując porządek i przechowując potrzebne przedmioty blisko siebie. Możesz dostosować swoje siedzenia lub kupić meble z ukrytym schowkiem, takie jak podnóżki, kanapy i ławki pikowane.

Przechowywanie pod podłogą zapewni dodatkowe miejsce na ubrania i buty. Schowek pod podłogą służy jako ukryty schowek na cenne rzeczy, dzięki czemu przedmioty są bezpieczne i poza zasięgiem wzroku.

Wbudowany schowek pod łóżkiem zapewnia więcej miejsca na rzeczy osobiste. Jest więcej miejsc na ubrania, buty, torby, koce i książki bez zajmowania dużo miejsca w pokoju.
Wniosek

Życie na małej przestrzeni może czasami być wyzwaniem, ale może wydobyć Twoją kreatywność, zaradność i praktyczność, aby zrobić więcej na mniejszej przestrzeni.

Przedstawiliśmy sposoby organizacji i przechowywania, które możesz zastosować w swoim małym domu. Ale nie ograniczaj się do tych hacków. Eksperymentuj, aby dowiedzieć się, co działa dla Ciebie, Twojego stylu życia i Twojej rodziny, jeśli ją posiadasz.

Blog domowy – warto poczytać