U rurka pomiar ciśnienia – manomentr cieczowy

Tworząc nowe środowisko, natura zapewnia dodatkowe zabezpieczenie dla życia w nim. Siła grawitacji utrzymuje żywe organizmy w równowadze i zapewnia, że ​​nie przeciążają się ani nie ranią. Żywe organizmy wymagają pewnego ciśnienia, aby zachować zdrowie, a organizm ludzki w naturalny sposób wytwarza pewną ilość nadmiaru płynności. Poprzez normalne procesy fizjologiczne organizm wytwarza nadmiar płynów i musi wyeliminować część nadmiaru płynności poprzez funkcje organizmu, takie jak oddychanie lub pocenie się. Dlatego ważne jest, aby mierzyć ciśnienie w otoczeniu, aby zapewnić bezpieczne i komfortowe warunki życia.

U rurka pomiar ciśnienia – manomentr cieczowy

Jednym ze sposobów pomiaru ciśnienia w rurce U jest użycie manometru cieczowego. Manometr jest przyrządem służącym do pomiaru ciśnienia i jest bardzo łatwy w użyciu. Przyrząd składa się z dwóch rurek – dużej, która mierzy ciśnienie i małej, która łączy dużą ze źródłem cieczy pod ciśnieniem. Po podłączeniu do źródła pod ciśnieniem mała rurka zostanie wypełniona cieczą, a im wyższy odczyt, tym wyższe ciśnienie. Po podłączeniu dużej rurki do źródła o niższym ciśnieniu, takiego jak powietrze, przepłynie przez nią mniej cieczy. Aby zwiększyć lub zmniejszyć ilość płynu przepływającego przez dużą rurkę, po prostu dostosuj siłę naciskania na małą rurkę.

U rurka pomiar ciśnienia – manomentr cieczowy

Gdy siła ciśnienia jest wysoka, dostosowana do wzrostu ciśnienia w małej rurce i wysokości ilości przepływającej wydajności. Alternatywnie, gdy siła nacisku jest niska, ciśnienie w dużej rurce będzie zmniejszone, a ilość również. Manometr wody umożliwiający działanie ciśnienia w rurce. Dzięki temu udało się, czy siła jest odpowiednio wykorzystana do ilości przepływającej w rurze. Można również określić, czy sprawdzić wahania ciśnienia w rurce, które mogą przyczynić się do wydajności.

U rurka pomiar ciśnienia – manomentr cieczowy

Manometry wodne są jednym z najdokładniejszych sposobów pomiaru ciśnienia w rurce. Są one zwykle zbudowane z dwóch następnych ze sobą zbiorników, które są połączone ze sobą przez rurkę.

Manometry wodne są bardzo widoczne w wielu aplikacjach

Aby skonfigurować system manometryczny, najpierw znajdź dwa cylindry miarowe z nakrętkami i gwintami na obu końcach. Następnie znajdź dwie mniejsze nasadki, które pasują do obu cylindrów, ale mają mniejszą średnicę niż gwinty zewnętrzne. Podłącz jeden koniec rurki manometrycznej do każdej nasadki wewnętrznej, a drugi koniec rurki do regulatora manometrycznego. Twój regulator manometryczny powinien mieć zarówno ustawienia dodatnie, jak i ujemne, abyś mógł ustawić go na wysokie lub niskie ciśnienie. W razie potrzeby możesz wyregulować swój system manometryczny, poluzowując lub dokręcając połączenia rurek lub odpowiednio używając pokręteł regulatora.

U rurka pomiar ciśnienia – manomentr cieczowy

Podczas pomiaru ciśnienia w rurce U napełnij obie butle pomiarowe cieczą, tak aby były wypełnione w około trzech czwartych po podłączeniu do systemu manometrycznego. Następnie podłącz jeden koniec rurki manometru cieczowego do jednej zewnętrznej nasadki na większym cylindrze, a drugi koniec rurki podłącz do strony wysokiego ciśnienia regulatora. Podłącz jeden koniec rurki manometru krwi do jednej wewnętrznej nasadki na mniejszym cylindrze, a drugi koniec rurki do czerwonego stopera GAGE ​​STOP zegarek-strzykawka z zaworem odcinającym mieszaninę. Po napełnieniu krwią obu cylindrów, podłącz oba zestawy czerwonego stopera GAGE ​​STOP zegarek-strzykawka z zaworem odcinającym do obu strzykawek z czerwonymi ŁĄCZNIKAMI STOPERA STOPERA (kurki) na pustym nadgarstku zegarka (0g), podczas gdy ktoś uważnie cię obserwuje, abyś nie nie wstrzyknąć sobie przypadkowo 0 g krwi (1). Po napełnieniu obu butli krwią pod różnymi ciśnieniami (między 60 a 120 mm Hg), podłącz oba zestawy czerwonych POŁĄCZEŃ KURKA STOPERA (kurki) do jednego pustego nadgarstka zegarka (0 g), podczas gdy ktoś uważnie Cię obserwuje, abyś przypadkiem nie wstrzyknij sobie 0 g krwi (2). Po podłączeniu każdego czerwonego stopera STOP COCK CONNECTION do pustego nadgarstka zegarka (0 g), podłącz oba zestawy czerwonych stoperów STOP COCK CONNECTIONS (zawory) do pustego mankietu na ramię, podczas gdy ktoś uważnie cię obserwuje, abyś przypadkowo nie wstrzyknął sobie 0 g krew (3). Po podłączeniu każdego czerwonego stopera ZATRZYMAJ POŁĄCZENIE KURKA do pustego mankietu, odłącz wszystkie czerwone POŁĄCZENIA STOPERA ZATRZYMAJ KURKA i jak najszybciej naciśnij start na wideostoperze, aby uzyskać najlepsze wyniki wraz ze wzrostem ciśnienia w przewodzie U – następnie zwolnij 2 po ustabilizowaniu się odczytów na żądanym poziomie numer przed zwolnieniem 1 przed ponownym zmniejszeniem (4). Po zwolnieniu 1 ze zwiększania w kierunku 0g przed ponownym spadkiem, powtarzaj kroki 3-8 aż do osiągnięcia żądanej liczby odczytów 0g (5).

Blog domowy – warto poczytać