Co zrobić żeby lampki choinkowe nie migały ?

Boże Narodzenie to ulubione święto wielu ludzi na całym świecie. To czas świętowania z rodziną i przyjaciółmi oraz dziękczynienia za liczne błogosławieństwa w życiu. Jednak wiele osób uważa, że ​​ich lampki choinkowe powodują niechciany stres, a nawet pogarszają problemy zdrowotne. Powodem tego jest to, że lampki choinkowe mają tendencję do migotania z częstotliwością, która jest zbyt wysoka dla niektórych osób. Może to zniechęcić kogoś, kto cierpi na migreny związane z bożonarodzeniowym światłem, do cieszenia się wakacjami.

Co zrobić żeby lampki choinkowe nie migały

Wiele osób uważa, że ​​ich świąteczne lampki powodują niepożądany stres, a nawet pogarszają problemy zdrowotne. Dzieje się tak dlatego, że ich lampki choinkowe często migoczą z częstotliwością, która jest zbyt wysoka dla kogoś, kto cierpi na światłoczułość. Ktoś z wrażliwością na światło może również stwierdzić, że ich lampki choinkowe powodują u niego katar i/lub łzawienie oczu. Dzieje się tak, ponieważ lampki choinkowe emitują tyle niebieskiego światła, że ​​są podobne do światła dziennego pod względem długości fali.

Co zrobić żeby lampki choinkowe nie migały

Aby pomóc osobom z problemami zdrowotnymi, warto zmniejszyć częstotliwość migotania lampek choinkowych. Możesz to zrobić zabierając swoje lampki choinkowe na dół, by odpocząć i zrelaksować się po urlopie. Alternatywnie możesz resetować swoje lampki choinkowe co kilka godzin, aby nie świeciły zbyt długo. Jeszcze lepiej byłoby resetować je co kilka dni, co za każdym razem resetowałoby je do tej samej jasności. Na koniec rozważ zainstalowanie lamp z czujnikiem ruchu, aby nie trzeba było ich resetować za każdym razem, gdy wychodzisz z domu.

Co zrobić żeby lampki choinkowe nie migały

Jeśli obniżenie częstotliwości migotania lampki choinkowe nie jest opcją, powinieneś rozważyć zmianę ich kierunku raz w tygodniu. Jak wyjaśniono w akapicie nr 1 dotyczącym ciała poniżej, zmiana kierunku lampy może zmniejszyć migotanie, zmniejszając odległość lampek choinkowych od oczu. Wynika to z faktu, że przesunięcie lampek choinkowych zmienia sposób, w jaki wpływają one bezpośrednio na wzrok.

Co zrobić żeby lampki choinkowe nie migały

Jeśli obniżenie częstotliwości migotania lampek choinkowych nie jest możliwe, należy również unikać instalowania lampek typu plug-in, które migoczą tak, jakby żyjemy. Na początku może się to wydawać dobrym pomysłem; ale w rzeczywistości te niezwykle jasne lampy mogą być bardzo bolesne, jeśli jesteś podatny na światło lub inne dolegliwości oczu związane z ekspozycją na niebieskie światło. Aby uniknąć cierpienia w takich warunkach, należy instalować tylko lampy z wtyczką, które wykrywają ruch i mają wbudowane tkaniny filtrujące nad samą żarówką. W ten sposób irytujące migotanie nie będzie nikomu przeszkadzać!

Co zrobić żeby lampki choinkowe nie migały

Chociaż istnieje kilka opcji łagodzenia problemów z migotaniem lampek bożonarodzeniowych, nie każdy będzie zachwycony żadną z nich. Wiele osób kocha Boże Narodzenie tak samo jak Halloween, ale kocha też ciszę i spokój we własnym domu! Jeśli jesteś jedną z tych osób, oto kilka wskazówek dotyczących łagodzenia problemów z lampkami bożonarodzeniowymi! – Używaj wyłącznika czasowego, aby światła nie świeciły się przez całą noc – Resetuj światło raz dziennie lub raz w tygodniu – Unikaj instalowania wtykowych lamp powodujących migotanie – Zamiast tego rozważ zainstalowanie wtykowych lamp wykrywających ruchWprowadzenie: Zanieczyszczenie światłem jest poważnym problemem związanym z ludzkimi systemami wzroku i wzroku na całym świecie. Powoduje to olśnienie i irytację, zwłaszcza wśród osób cierpiących na zaburzenia rytmu okołodobowego, takie jak sezonowe zaburzenie afektywne (SAD). Zakłóca również nocne życie zwierząt, takich jak nocne ptaki i owady, które potrzebują ciemności do przeżycia. Chociaż istnieje wiele czynników wpływających na zanieczyszczenie światłem na całym świecie, takich jak klęski żywiołowe i rozwój gospodarczy, wciąż istnieje nadzieja, ponieważ przepisy czynią postępy w kierunku poprawy sytuacji.

Co zrobić żeby lampki choinkowe nie migały

Problem zanieczyszczenia światłem otoczenia stał się obecnie globalny i uporczywy ze względu na do postępu technologicznego w przemyśle oświetleniowym wraz ze wzrostem gospodarczym i trendem urbanizacyjnym.

Blog domowy – warto poczytać