Jak żyć z ziemi we właściwy sposób

Czy chcesz odpocząć od świata zewnętrznego i przez jakiś czas żyć z ziemi? Cóż, jedno jest pewne – nie jest to łatwe zadanie i wymaga dużo planowania i przygotowań. Widzimy, jak wiele osób robi to w filmach, ale faktycznie zrobienie tego w prawdziwym życiu może być naprawdę trudne i sprawić, że wiele osób poczuje się odciętych od świata zewnętrznego. W tym artykule przyjrzymy się wszystkiemu, co należy wziąć pod uwagę, myśląc o życiu z ziemi.
Rodzaje życia poza ziemią

Kompletny

Żyjąc z ziemi, jesteś całkowicie samowystarczalny – nie korzystasz z żadnych mediów ani nie polegasz na nikim innym, aby przeżyć. Ten rodzaj życia poza siecią prowadzi do skrajności i będziesz potrzebować dużo determinacji oraz fizycznego i psychicznego przygotowania, aby to zrobić. Kiedy całkowicie odchodzisz od sieci, jedyne, co możesz mieć, to podstawowe rzeczy potrzebne do przetrwania. Obejmują one; schronienie, wodę i jedzenie. Hej, może nawet chcesz polować i uprawiać własne jedzenie i zbierać deszcz do źródła wody?

Częściowy

Ta jest najczęstszą z opcji życia z ziemi. Dzięki temu odcinasz się od świata zewnętrznego i nadal jesteś samowystarczalny. Możesz jednak mieć luksusy, takie jak elektryczność, Wi-Fi i inne. Częściowe życie poza siecią nie jest zbyt trudne do zaplanowania i jest znacznie łatwiejsze do zrealizowania.
Wskazówki dotyczące życia z ziemi

Wybierz miejsce

Lokalizacja jest pierwszą rzeczą, która pomaga w życiu poza ziemią. Nie jest łatwo żyć z ziemi, gdy jesteś w środku ruchliwego miasta z hałaśliwymi sąsiadami. W związku z tym pierwszą i najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, gdzie dokładnie będziesz mieszkać, i oczywiście powinno to być odosobnione miejsce. Musisz więc zacząć szukać ziemi w odległych miejscach do kupienia. Kupując ziemię, powinieneś pomyśleć o jej przydatności io tym, jak otoczenie może ci się przydać. Powinien mieć odpowiedni klimat, dobrą glebę do uprawy, trochę żywego inwentarza i potencjalnie dostęp do łowisk. Nie potrzebujesz dużo ziemi i najlepiej nie wydawać zbyt dużo na jej zakup, bo to dopiero pierwszy krok. Kilka hektarów wystarczy.

Zrób plan schronienia

Po zdobyciu ziemi musisz zacząć myśleć o opcjach schronienia. Teraz niektóre ziemie mają wbudowane domki lub małe domy, więc kupując ziemię, powinieneś na nie uważać, ponieważ zaoszczędzą ci mnóstwo czasu i pozwolą ci szybciej żyć z ziemi. Jeśli jednak Twoja ziemia nie została wyposażona w dom lub schronienie, musisz zacząć zastanawiać się, jak zdobyć własne. Jeśli masz trochę umiejętności majsterkowicza, możesz sam zbudować mały dom. Jeśli nie masz takich umiejętności, warto już teraz rozpocząć kilka kursów online z zakresu stolarstwa i tym podobnych lub poprosić kogoś, aby to dla Ciebie zbudował. Zawsze możesz kupić Tiny House on Wheels lub mobile home, jeśli musisz żyć z ziemi i nie masz czasu na budowanie. Jakie meble do ogrodu.

Sporządź plan zaopatrzenia w żywność.

Twoje źródło pożywienia jest znaczące i powinno być dobrze przemyślane, zanim zaczniesz żyć z ziemi. Teraz twoje źródło pożywienia może być bardzo zależne od twojej lokalizacji lub ziemi, czy też nie. Jeśli planujesz żyć z ziemi, Twoja strona zdecydowanie powinna mieć odpowiednią glebę. Gdziekolwiek wybierzesz, będzie już jakiś żywy inwentarz, z którego możesz zdobyć jedzenie. Jeśli nie, powinieneś zacząć szukać zwierząt gospodarskich i je hodować. Powinieneś także zacząć brać udział w kursach dotyczących uprawy i konserwowania własnej żywności, łowienia ryb, polowania i wziąć udział w lekcjach gotowania, jeśli jeszcze nie wiesz, jak gotować. Jeśli nie planujesz żyć z ziemi, powinieneś zacząć przyglądać się swoim wyborom żywieniowym. Możesz żyć na puszkach lub kupować niepsującą się żywność do gotowania. Powinieneś kupić jedzenie na co najmniej sześć miesięcy.

Pomyśl, skąd czerpiesz wodę.

Woda będzie również bardzo ważna w twoim życiu poza utartymi ścieżkami. Będziesz go potrzebować do kąpieli, mycia zębów, gotowania i picia. W związku z tym, zanim zaczniesz żyć z ziemi, musisz przyjrzeć się swoim możliwościom wodnym. Jeśli w pobliżu Twojej lokalizacji znajduje się jezioro, rzeka lub jakiekolwiek źródło wody, możesz jechać. Jeśli jednak nie, będziesz musiał zaplanować stworzenie własnego źródła wody. Możesz pomyśleć o kopaniu studni tutaj i uzyskać pomoc od przyjaciół i rodziny lub skorzystać z profesjonalnych usług. Możesz również zaplanować system zbierania i filtrowania wody deszczowej. Można to zrobić oprócz studni lub nie; jeśli jednak jedynym źródłem wody będzie system deszczowy, upewnij się, że w Twojej lokalizacji występują duże opady deszczu.

Zrób plan zaopatrzenia w energię.

Jeśli planujesz mieć trochę luksusu, takiego jak energia, kiedy żyjesz z ziemi i poza siecią, zdecydowanie powinieneś zacząć zastanawiać się, jakie będzie twoje źródło energii. Bycie poza siecią oznacza, że ​​twoje źródło energii powinno być samowystarczalne. Będziesz potrzebować niezawodnego źródła zasilania, aby zapobiec chwilowej utracie zasilania. Oznacza to, że nie powinieneś używać generatora jako podstawowego źródła zasilania, ale tylko w sytuacjach awaryjnych. Najlepiej jak potrafiszopcją dla podstawowego źródła zasilania jest panel słoneczny. Może przechowywać dużo energii i jest przyjazny dla środowiska. Ponieważ panel słoneczny będzie wymagał profesjonalnej instalacji, teraz jest doskonały moment, aby zacząć szukać firmy zajmującej się instalacją fotowoltaiczną. Załóżmy, że w Twojej lokalizacji światło słoneczne jest ograniczone ze względu na klimat i inne czynniki. W takim przypadku możesz rozważyć zakup wiatraków lub turbin wodnych, jeśli Twoja witryna je obsługuje.

Zacznij trenować

Kolejną rzeczą, którą należy zacząć, jest trening. Musisz się przygotować do życia z ziemi. Nie możesz po prostu zacząć bez treningu i mam nadzieję, że szybko się przystosujesz. Jeśli żyjesz z ziemi, gdy jesteś poza siecią, teraz jest doskonały czas na uprawę własnej żywności, jej przechowywanie i konsumpcję. Jeśli planujesz polować, musisz również zacząć uczyć się, jak łowić jedzenie.

Będziesz także musiał zmniejszyć zużycie energii i stopień polegania na technologii. Dotyczy to również Ciebie, nawet jeśli planujesz korzystać z zasilania, gdy jesteś poza siecią, ponieważ zdarzałyby się sytuacje, w których nie miałbyś zasilania. Możesz rozważyć częste wyjazdy na kemping, przygotowanie umysłu i przyzwyczajenie się do samowystarczalności. Będziesz także musiał zacząć ćwiczyć i brać udział w kursach, takich jak podstawowa stolarka, hydraulika, korzystanie z pierwszej pomocy i nie tylko.

Dołącz do forów i łącz się z ludźmi z doświadczeniem

Podobnie jak w przypadku innych przedsięwzięć, jednym z najlepszych sposobów na przygotowanie się jest uczenie się od innych ludzi. Musisz dołączyć do forów na temat życia z ziemi i kontaktowania się z innymi, którzy obecnie żyją z ziemi. Mogą udzielić ci pożytecznych rad i opowiedzieć o niektórych swoich doświadczeniach, które pomogą ci nauczyć się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby dokończyć przygotowania do życia poza ziemią.
Często zadawane pytania

Ile kosztuje życie z ziemi?

Naprawdę nie ma ustalonej ceny za życie z ziemi. Będzie to zależeć od tego, jak planujesz żyć z ziemi, to znaczy, czy planujesz uprawiać własne jedzenie, budować własne schronienie i tak dalej. Jedno jest jednak pewne. Niezależnie od tego, jak planujesz żyć z ziemi, będzie to znacznie tańsze niż mieszkanie w dużym mieście, ale trudniej będzie zarobić, mieszkając w szczerym polu. Podczas gdy żyjesz z ziemi, ważne jest również, abyś nadal znajdował źródło dochodu, to znaczy, jeśli planujesz pozostać poza siecią przez długi czas. Możesz rozważyć podjęcie pracy w domu lub z góry założyć pasywny strumień dochodów.

Czy musisz płacić podatki, jeśli żyjesz z ziemi?

Chociaż prawdą jest, że życie z ziemi wiąże się z niższymi kosztami utrzymania, podatki nie są jednym z kosztów, których unikasz, żyjąc z ziemi lub poza siecią. Ludzie, którzy mieszkają poza ziemią, nadal są odpowiedzialni za podatki od nieruchomości na swojej ziemi, niezależnie od tego, czy jest ona poza siecią, czy nie. Dochody, majątek, akcyza i płace to podatki, które ludzie żyjący poza siecią muszą nadal płacić.

Po co wychodzić poza sieć?

Życie z ziemi ma wiele zalet, a wiele osób twierdzi, że zaoszczędziło znaczną ilość pieniędzy w ciągu zaledwie roku życia z ziemi. „Off-Gridders” również żyją na swoich warunkach, prowadząc wyzwolony styl życia i swobodę mieszkania gdziekolwiek chcą.

Blog domowy – warto poczytać