8 wskazówek dotyczących zapobiegania szkodnikom, aby utrzymać jesienne szkodniki na dystans

Gdy zbliża się jesień, musisz dbać o swój dom z dwóch głównych powodów; aby zapobiec zimnej pogodzie i zapobiec jesiennym szkodnikom. Mają one zalety zarówno praktyczne, jak i finansowe. Na przykład, jeśli uszczelnisz pęknięcia i dziury w swoim domu, pomożesz w utrzymaniu systemu ogrzewania i obniżysz rachunki za energię. Ponadto nadal będziesz chronić przed szkodnikami, zapobiegając konieczności wydawania pieniędzy na profesjonalną kontrolę szkodników.

Nieodpowiednie procedury i zabiegi zwalczania szkodników pozwalają szkodnikom wejść do domu w poszukiwaniu cieplejszych temperatur i żywności. Aby chronić swoją rodzinę i uniknąć stresującego wpływu inwazji szkodników, musisz znać środki zapobiegawcze. Jesienne szkodniki to karaluchy, myszy, termity, szczury, pluskwy, pchły, wiewiórki i ptaki.

Życie w małym domu sprawia, że ​​zapobieganie szkodnikom jest jeszcze ważniejsze. Kiedy już są w twoim domu, dopóki się ich nie pozbędziesz, zawsze będą cię niepokoić. (gra słów zamierzona!) Dobrą wiadomością o małym domu jest to, że możesz je szybciej zauważyć. Ale zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć!

Chociaż infestacje mogą wystąpić w dowolnej części domu, wiele szkodników szuka schronienia w szafkach kuchennych, odpływach i rurach, garażach, koszach na śmieci, szopach na drewno, magazynach, szafach w sypialniach lub sufitach. Jeśli chcesz zapobiec inwazji szkodników tej jesieni, ten post jest dla Ciebie. W ciągu najbliższych pięciu minut poznasz najważniejsze praktyczne wskazówki, jak zapobiegać jesiennym szkodnikom.

  1. Sprawdź, czy są myszy

Inwazja myszy jest najczęstszym problemem właścicieli domów jesienią, ponieważ gryzonie szukają cieplejszych pomieszczeń. Dlatego przed podjęciem innych działań mających na celu powstrzymanie szkodników przed domem, najpierw sprawdź ich obecność w domu. Aby sprawdzić, czy nie ma myszy, poświeć latarką w miejscach, które najprawdopodobniej się ukryją, na przykład wzdłuż listew przypodłogowych.

Jeśli znajdziesz gryzonie, wypróbuj różne metody ich łapania i pozbycia się. Na przykład, możesz ustawić kilka pułapek na podłodze, równolegle do ściany, przez którą mogą przechodzić gryzonie. Możesz także kupić ulubione jedzenie gryzoni i umieścić je w metalowym koszu na śmieci z szczelną pokrywą, ponieważ nie mogą się z niego wydostać. Metody te będą skuteczne w zapobieganiu skażeniu gryzoniami do jesieni.

  1. Napraw punkty wejścia

Punkty wejścia, takie jak drzwi, okna i kominy, są łatwym celem dla szkodników, które mogą znaleźć drogę do Twojego domu. Ponadto szkodniki mogą dostać się do Twojego domu przez małe otwory, takie jak pęknięcia, dziury lub szczeliny między drzwiami a oknami.

Najlepszym sposobem na uniemożliwienie szkodnikom dostępu do domu jest uszczelnienie tych punktów wejścia. Możesz zainstalować ekrany na swoich oknach, drzwiach i kominach i nadal mieć wydajny przepływ powietrza w całym domu bez dostępu do szkodników. Możesz również dodać warstwę ochronną do ekranów, wcierając olejek cytronelowy w ekrany papierowym ręcznikiem. Użyj uszczelnienia pogodowego, aby uszczelnić szczeliny wokół dolnej, bocznej i górnej części drzwi i okien. Uszczelnij wszystkie pęknięcia i dziury oraz pamiętaj o naprawie uszkodzonych rur i tuneli. Środki te pomogą ograniczyć inwazję szkodników jesienią.

  1. Utrzymuj swój dom w suchości

Wiele szkodników atakuje Twój dom w poszukiwaniu pożywienia i wody. Lubią też wilgotne i wilgotne miejsca, które mogą znaleźć na strychu lub przeciekać w przestrzeniach. Dlatego sprawdź te pomieszczenia w swoim domu, aby upewnić się, że są dobrze wentylowane i suche. Nie potrzebujesz doświadczenia zawodowego, aby sprawdzić te przestrzenie; szukaj oznak gromadzenia się wody, wilgoci i duszności. Jeśli zauważysz którekolwiek z nich, skontaktuj się ze specjalistą ds. wentylacji, aby wykonać niezbędne naprawy, aby pomieszczenia były mniej atrakcyjne dla szkodników.
martwy karaluch na plecach

  1. Sprawdź przedmioty, zanim wejdą do domu

Jesienią najprawdopodobniej zaczniesz dostawać dekoracje świąteczne z szopy i prawdopodobnie otrzymasz wiele paczek, gdy będziesz kupować prezenty. Przed wniesieniem tych przedmiotów do domu sprawdź, czy nie ma żadnych szkodników. Dotyczy to również mebli używanych, drewna opałowego, gazet i artykułów spożywczych. Sprawdzenie kosztowności przed zabraniem ich do domu zapobiega niepożądanym gościom.

  1. Utrzymuj swoje rośliny na zewnątrz

Owady i gryzonie są inteligentne i chowają się w przydomowych krzakach i ogrodach. Te zwierzęta wykorzystują te obszary jako siedlisko, czekając na szansę wejścia do twojego domu. Dlatego regularnie sprawdzaj trawniki i ogród na zewnątrz, aby upewnić się, że nie są one siedliskiem szkodników. Ponadto trzymaj rośliny na zewnątrz w odległości co najmniej trzech stóp od domu i nie pozwól, aby wysokie gałęzie dotykały bocznicy lub dachu.

  1. Przechowuj żywność prawidłowo

Pozostawianie jedzenia na blacie lub w otwartych pojemnikach jest zaproszeniem do różnych jesiennych szkodników, ponieważ wiele szkodników atakuje domy w poszukiwaniu pożywienia. Słodkie owoce, przekąski i produkty bogate w skrobię przyciągają wiele szkodników. Dlatego uważnie obserwuj żywność i przechowuj ją w odpowiednio zamkniętych pojemnikach, aby uniemożliwić dostęp szkodnikom. Używaj plastikowych lub szklanych pojemników z szczelnymi pokrywkami. Unikaj przechowywania żywności w plastikowych torebkach, ponieważ szkodniki mogą je łatwo rozerwać. Ponadto unikaj kładzenia karmy dla zwierząt na podłodze i upewnij się, żezewnętrzny kosz na śmieci jest zamknięty.

  1. Pozbądź się bałaganu

Czasami twoje domy mogą być zagracone różnymi rzeczami, zwłaszcza garażem lub magazynem. Zabałaganiona przestrzeń to idealna kryjówka dla szkodników. Aby tego uniknąć, zorganizuj bałagan w garażu i magazynie. Pozbądź się niechcianych przedmiotów i uporządkuj pozostałe, aby utrzymać miejsce w czystości. Oczyść wszystkie obszary w swoim domu, aby upewnić się, że żadne szkodniki się nie ukrywają.

Co więcej, zgarnij wszelkie liście i ściółkę z dala od domu. Ułóż w stos i pozbądź się ich, aby uniknąć szkodników. Ponadto często opróżniaj kosz na śmieci i upewnij się, że jest czysty.

  1. Uzyskaj profesjonalną pomoc

Nawet jeśli podjąłeś wszystkie środki ostrożności, trzymanie wszystkich szkodników z dala od domu jest prawie niemożliwe. Dlatego niezbędne jest skontaktowanie się ze specjalistami od zwalczania szkodników w celu przeprowadzenia kompleksowych procedur i zabiegów zapobiegania szkodnikom w Twoim domu. Eksperci ds. zwalczania szkodników mają doświadczenie w obchodzeniu się z pestycydami i dysponują praktycznymi środkami do identyfikacji i eliminacji szkodników.
Dolna linia

Zapobieganie inwazji szkodników to nie spacer po parku; musisz być proaktywny, aby zapewnić bezpieczeństwo swojego domu. Na szczęście powyższe wskazówki pomogą Ci uczynić Twój dom mniej atrakcyjnym dla szkodników i wyeliminować je, jeśli się zaatakują. Ponieważ jednak możesz nie być w stanie wyeliminować wszystkich szkodników w swoim domu, być może będziesz musiał zatrudnić profesjonalistów, aby zrobili to, co robią najlepiej.

Blog domowy – warto poczytać