Dekoracje w kościele na Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny jest świętem religijnym obchodzonym na całym świecie przez katolików, a także przez wielu niekatolików. Uroczystość upamiętnia wniebowstąpienie Najświętszej Maryi Panny. To religijne święto obchodzone jest każdego roku 15 sierpnia. Najbardziej spektakularną częścią obchodów są dekoracje kościoła. Oto spojrzenie na niektóre z tych dekoracji i sposób, w jaki przyczyniają się one do tego dorocznego wydarzenia.

Dekoracje w kościele na Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Kościół jest ozdobiony różnymi dekoracjami podczas Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Najbardziej znanym jest fresk Giotta di Bondone z lat 1304-06. Znajduje się w kaplicy Ceivedo we florenckiej katedrze, gdzie namalowano ten słynny fresk. Artysta włączył do swojej pracy blisko 600 pojedynczych kawałków kolorowych kulek. Do stworzenia tego wyszukanego fresku użył również ponad 1000 kg płatków złota. Produkt końcowy był tak imponujący, że pozostał niezmieniony przez wieki – nawet po pewnych pracach restauracyjnych w latach 50.

Dekoracje w kościele na Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Głównym celem tej pracy artystycznej było przedstawienie chwały Boga i Jego Matki przy tej szczególnej okazji. Artystka chciała pokazać, jak boska chwała przenikała każdą część Jej ciała podczas wniebowstąpienia. Artystyczna reprezentacja tego wydarzenia miała również dodać wiary i nadziei tym, którzy je widzieli. Dało im to poczucie podziwu i podziwu dla tego, czego Bóg dokonał przez Swoją Matkę.

Dekoracje w kościele na Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Każda parafia wybiera temat dekoracji swojego kościoła, który składa się na ogólny temat uroczystości. Na przykład jedna parafia może zdecydować się na reprezentowanie świętych podczas ich uroczystości. Inne parafie mogą podkreślać lokalne wydarzenia, takie jak święta lub legendy ze swojego obszaru. Niezależnie od tematu, każda parafia stara się włączyć swoje pomysły do ​​wystaw, które odzwierciedlają ich wyjątkową kulturę. W ten sposób każdy kościół wygląda wyjątkowo udekorowany na potrzeby ich obchodów.

Dekoracje w kościele na Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Dzień przed właściwym świętem każdy katolik na całym świecie będzie obchodził własną wariację na temat tej religijnej uroczystości. Każda osoba będzie miała własną interpretację wydarzeń opartą na swoich przekonaniach religijnych. Niektórzy będą pielgrzymować lub jeść specjalne potrawy upamiętniające pewne wydarzenia w historii – takie jak maryjny chleb rosca w Hiszpanii lub średniowieczne potrawy we Francji. Ponadto ludzie będą również czcić poszczególnych świętych, którzy ich zdaniem wywarli wpływ na określone aspekty ich duchowości tego dnia.

Dekoracje w kościele na Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Chociaż wszyscy obchodzą to wydarzenie inaczej, wszyscy dekorują swoje kościoły podobnymi dekoracjami, aby to upamiętnić. Dekoracje te pomagają widzom zrozumieć, co wydarzyło się tego dnia tysiące lat temu i jak od tamtej pory wpłynęło to na życie wierzących. Różne elementy są włączone do tych wyświetlaczy, aby przypomnieć ludziom o ważnych wydarzeniach historycznych i znanych postaciach z Pisma Świętego. Ostatecznie te obchody wyrażają szacunek dla tego, co Bóg uczynił przez Swoją Matkę tysiące lat temu i jak to wpływa na nas od tamtej pory.

Blog domowy – warto poczytać