Gdzie można zaparkować mały domek?

Możesz zaparkować swój mały dom w parkach dla pojazdów rekreacyjnych (RV), parkach narodowych, kempingach, terenach federalnych, gruntach prywatnych, jednostkach mieszkalnych z akcesoriami (ADU) lub małych społecznościach domowych.

Parkowanie małego domu może być poważnym problemem ze względu na szare strefy prawne. Przepisy dotyczące parkowania w różnych miejscach różnią się w zależności od miejsca.

Ten post zawiera wszystko, co musisz wiedzieć. Opowiemy Ci o zasadach i przepisach, zasobach, które pomogą i opcjach parkowania Twojego małego domku.

Zasady i przepisy, które należy wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu miejsca parkingowego

Szukając miejsca parkingowego, przed zaparkowaniem należy zapoznać się z przepisami dotyczącymi zagospodarowania przestrzennego i przepisami budowlanymi.

Zasady i przepisy nie są uniwersalne ani dobrze zdefiniowane. Różne opcje parkowania mają różne zasady. Zanim zdecydujesz, gdzie zaparkować swój mały domek, zapoznaj się z przepisami obowiązującymi w tym konkretnym miejscu parkingowym.

Mobilne małe domy

Większość stanów wymaga certyfikatów, aby legalnie zaparkować Twój mobilny tymczasowy mały domek. Różne gminy, gęsto zaludnione miasta czy dzielnice nie pozwalają na stałe życie na kołach.

Na przykład w Ormond Beach na Florydzie jesteś zobowiązany do przemieszczania swojego kampera co 45 dni.

Niektóre stany, takie jak Oregon, zniosły takie przepisy dotyczące tymczasowych małych właścicieli domów.

Ogólnie rzecz biorąc, mobilne tymczasowe małe domy mają mniej ograniczeń, co pozwala na większą elastyczność i łatwość życia w jednym.

Certyfikaty i zezwolenia

Małe mobilne domy podlegają federalnym normom bezpieczeństwa pojazdów silnikowych opracowanym przez NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration). Standardy te zapewniają bezpieczeństwo na drogach, gdy małe domy znajdują się na autostradach.

Jeśli rozważasz park dla samochodów kempingowych, park narodowy lub kemping jako miejsce parkingowe, zaleca się, aby Twój mały domek był certyfikowany przez Stowarzyszenie Przemysłu

Pojazdów Rekreacyjnych (RVIA).

Certyfikacja pozwoli Ci zaparkować swój mały dom w dowolnym miejscu w legalnych strefach parkowania samochodów kempingowych. Nie można ich jednak używać na stałe pobyty.
Wielkość Małego Domu

Międzynarodowa Rada Kodeksu ograniczyła rozmiar małego domu do 400 stóp kwadratowych (z wyłączeniem strychu). Jeśli zawiera strych, nie powinien przekraczać 600 stóp kwadratowych.

Nie ma ograniczeń co do wielkości tymczasowego małego domu na poziomie międzynarodowym. Chociaż niektóre gminy nadal nakładają ograniczenia w tym zakresie.
Kodeksy budowlane i przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego

Zanim przeprowadzisz się do małego domu, zapoznaj się z prawami, których musisz przestrzegać.

Mobilne małe domy

Przepisy budowlane i inspekcje nie dotyczą małych domów na kółkach. Mały dom z certyfikatem RVIA może nawet nie zostać sklasyfikowany jako „dom”. W większości jurysdykcji są one klasyfikowane jako pojazdy rekreacyjne (RV).

Przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego, tj. zasady umieszczania budynków w określonych lokalizacjach, nadal będą miały zastosowanie do Twojego małego mobilnego domu.

Jednak zasady i przepisy różnią się w zależności od lokalizacji i są stale aktualizowane. Ważne jest, aby porozmawiać z budowniczymi i ekspertami w Twojej okolicy, aby przestrzegać zasad.

Stałe małe domy

Małe domy z poddaszem zaparkowanym na stałe w parkach domów dla przyczep kempingowych mogą podlegać kodeksom i prawom.

Na przykład w stanie Oregon stali mieszkańcy małych domów muszą przestrzegać przepisów budowlanych, takich jak:

Małe domy o powierzchni poniżej 600 stóp kwadratowych mogą mieć jeden strych sypialny połączony drabiną.
Należy zainstalować automatyczny przeciwpożarowy system tryskaczowy.
Wszystkie małe domy podlegają lokalnym programom kontroli budynków w celu przeglądu, kontroli i wydawania pozwoleń.
W małym domu mogą pracować tylko licencjonowani przez państwo budowniczowie, hydraulicy i elektrycy.

Zasoby, które pomogą Ci zlokalizować miejsca parkingowe dla Twojego małego domu

Istnieje wiele zasobów, takich jak Mapy Google, ogłoszenia i wykazy online, społeczności małych domów, grupy na Facebooku i władze lokalne. Mogą one pomóc w znalezieniu odpowiedniego miejsca do zaparkowania małego domu.
mapy Google

Mapy Google to prawdopodobnie jedno z najcenniejszych zasobów dotyczących znajdowania miejsca parkingowego.

Może skierować Cię do parków narodowych, kempingów i parków dla samochodów kempingowych, gdzie możesz legalnie zaparkować swój mały dom. Pozwala także wyznaczyć najlepszą trasę i przeczytać recenzje na podstawie doświadczeń innych mieszkańców.

Ogłoszenia i ogłoszenia online

Możesz znaleźć tymczasowe i stałe miejsca parkingowe na stronach z ogłoszeniami internetowymi, takich jak Craigslist lub Meetup.

Właściciele domów i ziemscy zazwyczaj zamieszczają ogłoszenia o wynajmie swoich pomieszczeń na Craigslist. Możesz zdobyć miejsce na swój mały dom w oparciu o lokalne przepisy budowlane. Możesz także znaleźć dobre oferty na zakup ziemi przez Internet.

Możesz również znaleźć wskazówki dotyczące miejsc parkingowych, uczestnicząc w małych domowych spotkaniach i innych spotkaniach online.

Społeczności Tiny House

Przeprowadzka do małych, przyjaznych dla domu miejsc, w których małe domy są zalegalizowane, może doprowadzić Cię do potencjalnego miejsca parkingowego.

Te społeczności są budowane dla małych właścicieli domów. Dlatego większość funkcji i udogodnień jest zorientowana na dom. SekundaSpołeczności mają również odrębne miejsca do kupowania, wynajmu lub parkowania, więc będziesz mieć możliwość wyboru miejsca, które Ci odpowiada.

Społeczności internetowe, na przykład The Tiny House Community, mogą być bardzo pomocne w znalezieniu lokalizacji dla Twojego małego domu.

Grupy na Facebooku

Media społecznościowe mogą być bardzo pomocne w znalezieniu miejsca parkingowego. Możesz dołączyć do popularnych grup na Facebooku dla małych właścicieli domów, takich jak Tiny House Hosting, Tiny House People i Tiny House Marketplace, żeby wymienić tylko kilka.

Możesz także spróbować wyszukać lokalne małe grupy domów, aby połączyć się z lokalną społecznością małych domów.

Mały dom mapa

Tiny House Map zawiera rozbudowaną i interaktywną mapę, która pokazuje wszystkie znane miejsca parkingowe dla Twojego małego domu.

Zawiera również reklamy gruntów dostępnych do wynajęcia, drobnych budowniczych domów i inne istotne informacje.

Lokalne autorytety

Lokalne władze, takie jak grupy kontroli budynków, mali eksperci do spraw domów i budowniczowie, mogą również pomóc w znalezieniu lokalizacji dla małego domu.

Sprawdzenie się w urzędzie ds. zagospodarowania przestrzennego i budynku może znaleźć odpowiednie miejsce, aby uniknąć obaw związanych z parkowaniem w nielegalnym miejscu.

Opcje parkowania Tiny House

Istnieje wiele opcji do wyboru pod względem lokalizacji parkingów. Możesz spojrzeć na następujące opcje, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Parki dla kamperów

Parki RV są wygodne i tanie. Służą one jako dostępna opcja parkowania Twojego małego domu, zwłaszcza jeśli Twój mały dom ma certyfikat RVIA.

Ma kilka zalet w stosunku do innych opcji:

Parki RV mają wszystkie potrzebne rzeczy (prąd, woda, internet, itp.) łatwo dostępne.
Wiele parków dla kamperów ma różne obiekty, które mogą nie być dostępne w małym domowym stylu życia, na przykład baseny, siłownie lub kawiarnie na parkingu.
Parki RV pomieszczą Cię również na dłuższe pobyty. Możesz zaplanować miesięczny pobyt w niższej cenie.
Osoby przebywające na dłuższych pobytach są zgrupowane, tworząc mikro społeczności w ramach grup RV.
Parkowanie w parkach dla samochodów kempingowych pozwala na większą mobilność, aby podróżować daleko i szeroko po całym kraju.

Wiele parków dla kamperów przyjmuje teraz małe domy na swoje przestrzenie, ale niektóre mogą tego nie robić. Dlatego warto byłoby zadzwonić przed podjęciem decyzji.

Parki narodowe i pola namiotowe

Podobnie jak w przypadku parków dla samochodów kempingowych, małe domy z certyfikatem RVIA pozwolą Ci zaparkować w dowolnym parku narodowym i kempingu, gdzie parkowanie jest legalne. Wybór parków narodowych i kempingów może prowadzić do nieskończonych możliwości.

Parkowanie w parku narodowym wyrwie Cię z miejskiego zgiełku. Jeśli pragniesz bardziej odosobnionego, spokojnego otoczenia, parki narodowe są najlepszym wyborem.

Pola namiotowe to również dobry wybór. Kempingi mogą mieć więcej udogodnień i rozrywek, z których możesz korzystać.

Twój pobyt będzie ograniczony do 14 lub 30 dni.

Możesz także zostać gospodarzem kempingu, dostarczając drewno opałowe, sprzątając łazienki i dbając o społeczność kempingową. W zamian będziesz mógł mieszkać za darmo przez cały okres pobytu.

Jednak ograniczenia czasowe są na tyle surowe, że nie są dobrym wyborem na dłuższy pobyt.

Społeczności Tiny House

Ta opcja jest dla Ciebie, jeśli szukasz stabilności i trochę większego poczucia wspólnoty. Te społeczności są esencją stylu życia w małym domu.

Małe wspólnoty mieszkaniowe to doskonały wybór do życia wśród ludzi o podobnych poglądach. Społeczności te skłaniają się bardziej w kierunku określonego stylu życia. Na przykład niektóre społeczności dbają o minimalistyczne życie, podczas gdy inne mają więcej zajęć na świeżym powietrzu.

Obiekty komunalne, takie jak baseny, siłownie, ścieżki spacerowe, tereny zielone itp., są również dostępne dla wszystkich.

Rosnące zainteresowanie małymi domami doprowadziło do drastycznego wzrostu małych społeczności domowych w całym kraju.

Niektóre z dobrze znanych społeczności małych domów, które pozwalają na tworzenie małych domów na kółkach, to:

Luxtiny, Arizona

Luxtiny oferuje miejsca parkingowe dla małych domków na kółkach w lokalizacjach poza siecią. Zapewnia również wiele udogodnień, na przykład szklarnie, panele słoneczne, toalety kompostujące itp.

Znajduje się we wspaniałej Białej Górze, jest to pierwsza mała społeczność domowa w Arizonie.

Little River Escape, Gruzja

Little River Escape to mały dom i społeczność RV. Znajduje się w środku rezerwatów przyrody z dostępem do szlaków turystycznych, kempingów i rzeki.

Znajduje się na granicy Gruzji i Alabamy, na Górze Widokowej.

Orlando nad jeziorem, Floryda

Orlando Lakefront oferuje najlepsze udogodnienia, jakie może zapewnić niewielka społeczność domów. Należą do nich woda, prąd, internet, pralnia, przystań rybacka i ścieżki spacerowe.

Bliskość centrum Orlando sprawia również, że jest to atrakcyjne miejsce parkingowe.

Lemon Cove Village, Kalifornia

Lemon Cove Village to piękny mały dom i społeczność RV. Zapewnia miejsca parkingowe zarówno czasowo, jak i na stałe.

Lemon Cove Village znajduje się w Parku Narodowym Sequoia w Kalifornii.

Sanktuarium Minnesota, Minnesota

Sanktuarium oferuje miejsca parkingowe na miesiącpobyty w przystępnej cenie.

Jest otoczony przez naturę i zimowy chłód Minnesoty. Słynie z rekolekcji jogi i innych wspólnych zajęć.

Dodatkowe jednostki mieszkalne (ADU)

ADU to drugorzędny, niezależny budynek zbudowany na tej samej nieruchomości, co główny, istniejący dom jednorodzinny.

Tam, gdzie lokalne przepisy budowlane i przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego nie są łamane, właściciele regularnie wynajmują swoje pomieszczenia jako ADU dla małych domów.

Ogólnie rzecz biorąc, mały domek na kółkach zaparkowany jako ADU jest dozwolony w większości miast i nie jest uważany za naruszenie. Ale małe domy na fundamentach jako ADU podlegają surowym kodeksom budowlanym i prawom.

Na przykład w Oregonie władze zezwalają na parkowanie małych domków na terenie posesji po uzyskaniu zgody właścicieli. Podobnie, Fresno w Kalifornii zaczęło zezwalać na małe domki jako ADU, uważając je za „domki przydomowe”.
Kraje federalne

W nierozwiniętych regionach krajów federalnych możesz bezpłatnie zaparkować swój mały domek.

Tereny National Forests i Bureau of Land Management (BLM) zwykle pozwalają zaparkować swój mały dom. Umożliwi ci to eksplorację dzikich i odosobnionych obszarów.

Konieczne jest skontaktowanie się z biurami BLM lub stacjami strażników w celu uzyskania zaleceń, a nie parkowanie w odizolowanym i niedostępnym regionie.

Pobyty na ziemiach federalnych mieszczą się w granicach od 14 do 30 dni.

Lokalizacje wiejskie

Jeśli szukasz większej wolności i samowystarczalnego stylu życia, wiejskie lokalizacje są opłacalnymi opcjami parkowania. Wiele miejsc wiejskich jest bardziej zrelaksowanych w zakresie zasad i przepisów budowlanych.

Wiejskie lokalizacje dają większą kontrolę nad swoim życiem. Pozwalają również całkowicie wyjść z sieci, będąc nadal w pobliżu potrzebnych rzeczy.
Kupowanie ziemi

Jeśli myślisz o bardziej trwałej konfiguracji, posiadanie ziemi jest dobrą opcją. Lokalizacje wiejskie mogą oferować stosunkowo tańsze stawki za zakup ziemi jako miejsca parkingowego dla Twojego małego domu.

Może to być wyzwaniem, ponieważ nadal będziesz musiał wziąć pod uwagę przepisy budowlane i przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego. Ale można zainwestować w zakup ziemi.

Teren prywatny

Jeśli nie możesz kupić ziemi, kolejną sensowną opcją jest jej wydzierżawienie.

Możesz znaleźć właścicieli ziemskich, którzy chcą wynająć kawałek swojej nieruchomości na Twój mały dom. Koniecznie poinformuj ich o wykorzystaniu go jako miejsca parkingowego dla Twojego malutkiego domku.

Łatwiej jest wynająć powierzchnię na rozległych gruntach na terenach wiejskich. Wyciąga Cię poza granice miasta, zapewnia większą prywatność i niezależność.

Partnerzy Właścicieli Ziemskich

Stanie się partnerem lub zatrudnieniem właścicieli ziemskich może dać ci miejsce do zaparkowania swojego małego domu.

Jest to dość atrakcyjna opcja, ponieważ możesz zatrzymać się za darmo w zamian za świadczenie usług na ich terenie.

Możesz szukać właścicieli ziemskich potrzebujących pomocy. Są to osoby starsze, rolnicy, właściciele, którzy mają nieużytkowane grunty lub grunty od dłuższego czasu w wykazie. Takim właścicielom ziemskim można się dogadać i uzgodnić warunki wzajemnego podziału korzyści.

Wniosek

Wybór miejsca parkingowego dla Twojego małego domu może okazać się nie lada wyzwaniem. Jest zbyt wiele rzeczy do rozważenia i zapamiętania. Ale nie daj się przytłoczyć.

Ten obszerny przewodnik pomoże Ci w podjęciu decyzji. Wszystko, co musisz zrobić, to wiedzieć, czego chcesz.

Na przykład, jeśli chcesz wyjść poza sieć, a przyciąga Cię dzikość, wybierz miejsce parkingowe w parkach narodowych, kempingach lub na ziemiach federalnych. Jeśli chcesz wspólnego doświadczenia, możesz rozważyć parki RV lub małe społeczności domowe.

Wybór opcji parkowania powinien doskonale uzupełniać Twój styl życia.

Jest o wiele więcej do przeczytania na temat zasad, przepisów, opcji parkowania, zasobów i tego, co możesz zrobić na tinyhouse.com!

Tiny House skupia się na udzielaniu odpowiedzi na każde małe pytanie związane z domem. A jeśli nie masz żadnych pytań, nadal możesz przeczytać o doświadczeniu małego domu.

Więc czytaj i ucz się na tinyhouse.com, wybierz miejsce, zaparkuj swój mały dom i rozpocznij przygodę z małym domem.

Blog domowy – warto poczytać